3. Юве навлиза в сериозна криза, четвърти пореден мач няма победа

Юве навлиза в сериозна криза, четвърти пореден мач няма победа

Торинци завъртяха 2:2 при визитата си на Верона

Ювентус не успя да победи в четвърти пореден мач в Серия А и остана на цели 10 точки от лидера Интер. „Бианконерите“ направиха 2:2 при гостуването на Верона. Домакините повеждаха два пъти, но футболистите на Ювентус успяваха да изравнят.

Верона отправи 9 точни удара във вратата на Шчесни, докато тези на Ювентус бяха само 4.

В последните си 4 двубоя Юве е с 2 ремита и 2 загуби.

Домакините поведоха в резултата в 11-ата минута. Тогава Микаел Форолуншо стреля от движение и успя да отбележи за 1:0.

Този гол жегна „черно-белите“, които тръгнаха да изравняват и успяха да го направят. В 27-ата минута Джаксън Чучуа игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Душан Влахович се насочи към изпълнението и бе безпогрешен – 1:1.

До почивката гостите имаха възможност и да поведат, но Душан Влахович пропусна.

В 52-ата минута Верона отново поведе в резултата. Микаел Форолуншо пусна към Тиджани Нослин, който хладнокръвно реализира второ попадение.

Радостта на Верона обаче не трая дълго, защото торинци изравниха след само 3 минути игра.

Мануел Локатели пусна към Адриен Рабио в наказателното поле и той отбеляза за 2:2.

В 65-ата минута Дарко Лазович нанесе свиреп удар от границата на наказателното поле, топката бе насочена към долния десен ъгъл, но Войчех Шчесни реагира превъзходно и успя да спаси.

4 минути по-късно Душан Влахович стреля опасно с глава, но изпрати топката над гредата.

В 92-ата минута Федерико Киеза имаше шанс да донесе победата на Ювентус, но стражът на Верона се справи.