3. Юве откри годината с 6:1 и четвъртфинал за Купата (ВИДЕО)

Юве откри годината с 6:1 и четвъртфинал за Купата (ВИДЕО)

„Бианконерите“ обърнаха Салернитана в Торино

Ювентус се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия, след като откри новата 2024 година с гръмка победа след обрат над Салернитана до 6:1.

Така „бианконерите“ влязоха в топ 8 на надпреварата и ще спорят с Фрозиноне за място в полуфиналите.

След като изпратиха 2023-а в серия от 13 срещи без поражение във всички турнири, възпитаниците на Масимилиано Алегри я продължиха и през 2024-а, макар да получиха ранен гол.

Гостите откриха след едва 60 секунди игра в Торино. Лятното им нигерийско попълнение Чуквубуикем Иквуемеси се възползва от груба грешка на Федерико Гати, който буквално го изведе сам срещу вратаря, за да вкара първия си гол в надпреварата.

Радостта на Салернитана обаче не трая дълго, защото Юве изравни още в 12-ата минута.

Тогава 20-годишният юноша на клуба Фабио Мирети реализира второто си попадение в професионалния футбол, за да направи 1:1 след пас на Андреа Камбиазо.

Последният пък направи обрата пълен в 35-ата минута, а в 54-ата Даниеле Ругани реализира за 3:1.

Тунизиецът Дилън Брон си вкара автогол четвърт час преди края на редовното време, а после турският тийнейджър Кенан Йълдъз се разписа за 5:1. 18-годишният талант се появи на терена в 66-ата минута, а в 88-ата се възползва от втората асистенция в мача на Данило.

В добавеното време пък лятната покупка на „Старата госпожа“ Тимъти Уеа оформи крайното 6:1 със страхотно изпълнение.

23-годишният син на легендата Джордж Уеа, вкара дебютното си попадение за Юве в официален мач след летния си трансфер от Лил за 12 млн. евро, за да прати торинци на 17-и пореден четвъртфинал за Купата на Италия.

Ювентус - Салернитана 6:1
0:1 Чуквубуикем Иквуемеси (1)
1:1 Фабио Мирети (13)
2:1 Андреа Камбиасо (35)
3:1 Даниеле Ругани 954)
4:1 Дилан Брон (75, авт.)
5:1 Кенан Йълдъз (88)
6:1 Тимоти Уеа (90)

Стартови състави:

Ювентус: 36. Перин, 4. Гати, 24. Ругани, 6. Данило, 27. Камбиасо, 20. Мирети, 25. Рабио, 5. Локатели, 17. Айлинг Жуниор, 14. Милик, 7. Киеза;

Треньор: Масимилиано Алегри;

Салернитана: 1. Фиорило, 5. Данилиуц, 28. Брон, 66. Ловато, 6. Самбиа, 99. Леговски, 25. Магиоре, 33. Чаоуна, 11. Ботхейм, 19. Стюарт, 22. Иквуемеси;