3. Юве отнесе Милан с 4:2 и остави „росонерите” извън борбата за Скудетото

Юве отнесе Милан с 4:2 и остави „росонерите” извън борбата за Скудетото

Ювентус отново е на 6 точки от Интер, а Милан вече е четвърти - крах за Роналдиньо и компания..

Отборът на Ювентус постигна страхотна победа с 4:2 срещу Милан в дербито на 16-ия кръг в италианската Серия „А”. Домакините бяха по-добрият тим на терена и заслужено спечелиха трите точки. Черната серия на Милан далеч от дома продължава, а Анчелоти и компания ще трябва да се съсредоточат върху турнира за Купата на УЕФА. Мачът показа какво точно е истинско дерби между два големи отбора. Много голове, положения, картони, дузпи… Зрителите на Олимпийския стадион в Торино станаха свидетели на изключителен двубой, в който „бианконерите” доминираха напълно и можеха да вкарат още много голове.

Още в 16-та минута съдията отсъди спорна дузпа в полза на домакините и за майстор като Алесандро Дел Пиеро не бе проблем да вкара за 1:0. Милан опита да се върне в мача и създаде няколко много добри атаки, като най-чистото положение се откри пред Масимо Амброзини, който от непосредствена близост с глава не успя да прати топката в мрежата на Манингер. В 31-та минута Милан все пак стигна до равенството. Роналдиньо навлезе на скорост в наказателното поле и подаде отличен пас към Алешандре Пато, който не сгреши – 1:1. Радостта на „росонерите” трая съвсем кратко, 3 минути по-късно централният бранител на домакините Джорджо Киелини се извиси над всички в наказателното поле, след центриране от ъглов удар, и с глава прати топката неспасяемо във вратата на гостите. В 41-та минута Юве стигна до нов гол. Този път в герой се превърна бразилецът Амаури, който вкара страхотен гол с глава в долния десен ъгъл на Абиати.

Разочарование в редиците на МиланВъпреки, че през втората части Карло
Анчелоти пусна в игра Андрий Шевченко, Юве продължи да бъде по-опасния тим и за малко не стигна до нов гол, след изстрел на Маркиони, който бе спасен с вещина от стража на гостите. В 52-та минута Милан върна един гол, чрез Амброзини. Националът стреля от дъгата на наказателното поле, ударът му рикошира в крак на бранител на домакините и влетя неспасяемо във вратата Манингер, който вече се бе метнал в другия ъгъл. След гола Милан тръгна да изравнява и се отвори, което позволи на Ювентус да заиграе добре на контраатаки. При една от тях резервата Паоло Де Челие проби опасно по лявото крило и принуди Дзамброта да го фаулира. Последва втори жълт картон за бившия футболист на „старата госпожа” и така гостите останаха с човек по-малко от 66-та минута. Ювентус моментално се възползваха от численото си предимство и вкараха 4-ти гол, с който решиха крайния изход. Отново Амаури бе в прегръдките на своите съотборници. Бразилецът направи хубаво двойно подаване с Момо Сисоко, поведе си топката с глава и от въздуха прати коженото кълбо в долния десен ъгъл на Абиати. „Бианконерите” можеха да стигнат и до още голове, но удар на Дел Пиеро срещна гредата, а малко преди края появилият се като резерва Винченцо Якуинта пропусна сам срещу вратаря.

Така с тази победа Юве излезе еднолично на втора позиция с актив от 33 точки, 6 по-малко от лидера Интер. Милан пък вече е 4-ти с актив от 30 точки, колкото има и третият Наполи, и почти сигурно напусна борбата за Скудетото. Постът на Анчелоти започва да се клати все по-силно, а проблемите с контузени и наказани футболисти в Милан продължават все повече.