3. Юве отново превзе „Олимпико” – 3:1 срещу Рома

Юве отново превзе „Олимпико” – 3:1 срещу Рома

Супер Диего разплака "вълците" на Лучано Спалети

Отборът на Ювентус започна сезон 2009/10 в италианската Серия „А” по брилянтен начин. След като победиха Киево у дома в първия кръг, днес „бианконерите” отнесоха с 3:1 тима на Рома на собствения му „Олимпико” и дадоха сериозна заявка за Скудетото. В герои за „Старата госпожа” се превърнаха новите бразилски попълнения Диего и Фелипе Мело, които вкараха и трите гола. Рома пък записа нова тежка загуба у дома от този съперник, след като през миналия сезон срещата завърши 1:4 – резултат, който спокойно можеше да се повтори и днес, ако не бяха многото пропуски на Амаури.

Гостите от Ювентус започнаха по-силно мача и в началните минути притиснаха до стената бранителите на Рома. Още в 6-ата минута Амаури можеше да открие резултата, но вратарят на домакините в този мач Жулио Серджо изби топката пред неговия поглед. Малко по-късно пък Франческо Тоти опита да прехвърли технично Буфон от пряк свободен удар, но стражът на „бианконерите” бе на своето място.

Така се стигна до 25-ата минута, когато новата звезда на Ювентус Диего открадна една топка от Касети, навлезе в половината на Рома и с хубав удар с десния крак заби коженото кълбо зад вратаря Жулио Серджо. Само десет минути по-късно домакините успяха да възстановят равенството, след като Даниеле Де Роси вкара феноменален гол на Буфон от около 30 метра, пращайки топката неспасяемо под напречната греда.

Въпреки това, Ювентус продължи да бъде по-добрият тим на терена и можеше да стигне до още голове преди почивката, но първо Жулио Серджо спаси удар на Амаури с глава, а малко по-късно нападателят на Юве се завъртя отлично в наказателното поле и стреля опасно с десния крак, но отново стражът на Рома спаси.

Гостите започнаха по-силно втората част и още в 54-ата минута се наложи Серджо отново да спасява опасен изстрел на Амаури от воле, а малко по-късно опасен изстрел на Якуинта по диагонала премина опасно до левия страничен стълб. В крайна сметка обаче се стигна до 67-ата минута, когато Диего вкара втория си гол в мача. Бразилецът получи топката, след умишлено пропускане на Якуинта, напредна, стигна до наказателното поле, финтира Мексес и с хубав удар с десния крак отново върна преднината на Ювентус – 1:2.

Рома реагира моментално – в игра се появи черногорският нападател Мирко Вучинич и „вълците” заиграха далеч по-силно в атака, но в същото време Юве играеше на опасни контраатаки, при които Амаури и Диего пропуснаха да убият всякаква интрига в мача. В 79-ата минута Франческо Тоти можеше да изравни резултата, но негов силен удар от дъгата срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Буфон.

До края на срещата Рома направи всичко възможно, за да се върне в мача, но без успех. За сметка на това Ювентус успя да стигне до трети гол в добавеното време на срещата, след като Фелипе Мело направи хубав самостоятелен пробив, стигна до дъгата и с премерен удар с левия крак прати коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Серджо за крайното 1:3.

Така „бианконерите” вече имат пълен актив от точки след изиграването на два кръга в Серия „А”, докато Рома остава без спечелена точка – съперникът на ЦСКА в Лига Европа не се намира в никак добро положение.

Рома – Ювентус 1:3