3. Юве помете Борусия в похода си в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве помете Борусия в похода си в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германците преживяха кошмарен реванш, в който Вайденфлер вади три пъти топката от мрежата си

Ювентус заслужено продължава на четвъртфиналите на Шампионска лига след 3:0 в реванша срещу Борусия Дортмунд игран на "Сигнал Идуна Парк". Първият двубой бе спечелен от "бианконерите" с 2:1, така с общ резултат 5:1 отборът на Масимилиано Алегри продължава в следващата фаза на най-престижния турнир на Стария континент.

Юве започна ударно срещата и поведе в третата минута след гол на Тевес. Борусия опита да заличи пасива си, но не съумяваше да създаде опасност в полето на гостите, които пък отвръщаха с бързи контраатаки. Мората удвои преднината на Ювентус в 70-ата, а отново Тевес бе точен в 79-ата, оформяйки крайното 3:0.

Юве започна по най-добрия начин реванша и още в третата минута излезе напред в резултата. Пред Карлос Тевес бе оставено достатъчно пространство да нанесе удар и аржентинецът от около 22 метра прати неспасяем снаряд в близкия на Вайденфелер ъгъл, откривайки резултата на „Сигнал Идуна Парк”.

Четвърт час след първия съдийски сигнал Лихтщайнер шутира силно към горния десен ъгъл, но Вайденфелер този път се намеси отлично и боксира топката в корнер.

В 27-ата минута Масимо Алегри трябваше да направи принудителна смяна, след като един от най-важните футболисти на „Старата госпожа” – Пол Погба, получи контузия и трябваше да напусне играта предсрочно.

Борусия започна да атакува по-начесто и изнесе играта в полето на гостите, но страхотната игра на Юве в дефанзивен план, както и блестящият Буфон, отчаяха нападението на немския тим.

Юве заложи на бързите контраатаки, а при такава в 50-ата минута Алваро Мората пропусна чиста възможност да удвои преднината на „бианконерите”. Шест минути по-късно отново испанецът бе на отлична позиция, но ударът му по земя бе избит от Вайденфелер.

В 70-ата минута Маркизио направи страхотен извеждащ пас към Тевес, нападателят напредна отдясно и в момента, в който Вайденфелер излезе да покрие ъгъла си, аржентинецът извади топката към Мората, който на празна врата направи 2:0.

Бракът в офанзивните действия на Борусия продължи, а играта в защита на „жълто-черните” бе повече от колеблива.

В 79-ата нова бърза комбинация в предния позиции на „бианконерите” матира защитата на Борусия, Тевес получи отдясно и с плътен удар оформи крайния резултат – 3:0.

Юве заслужено спечели мястото си на четвъртфиналите, жребият за които ще бъде теглен в петък, 20 март, от 13:0 часа в Нион, Швейцария.