3. Юве порази Лацио на "Стадио Олимпико" (ВИДЕО)

Юве порази Лацио на "Стадио Олимпико" (ВИДЕО)

"Бианконерите" записаха пета поредна победа в Италия след автогол на Джентилети и попадение на Дибала

Ювентус спечели с 2:0 гостуването си на Лацио в 15-ия кръг на италианската Серия А и се изравни по точки с четвъртия в класирането Рома.

Гостите откриха в 7-ата минута, след като Джентилети си вкара злощастен автогол. Маурисио не изчисти убедително, топката попадна в Дибала, който шутира прострелно в малкия пеналт, Джентилети опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата.

Лацио не се предаде и се хвърли в атака да изравнява, но не успяваше да премине през добре подредената отбрана на „бианконерите”.

Въпреки натиска на домакините в 32-ата минута Дибала порази вратата на „орлите” за втори път в мача. Манджукич подаде към аржентинецът, който овладя добре на дъгата на големия пеналт и с красив фалцов удар матира вратаря на Лацио Маркети.

Лацио владееше повече топката през втората част, но атаките на домакините не доведоха до желания резултат и Юве си тръгна от „Стадио Олимпико” с трите точки, като това пета поредна победа на „бианконерите” в първенството. Ювентус е пети с 24 точки, а Лацио остава на десета позиция с 19 точки.