3. Юве прегази Пескара след поражението от Интер, невероятен Куалярела (ВИДЕО)

Юве прегази Пескара след поражението от Интер, невероятен Куалярела (ВИДЕО)

"Старата госпожа" размаза като гост новаците с 6:1

Отборът на Ювентус се върна моментално на победния път след поражението с 1:3 от Интер в последния кръг, след като тази вечер размаза новака Пескара с 6:1.

Двубоят започна отлично за торинци, които излязоха напред в резултата още в 9-та минута, когато точен бе Артуро Видал.

Натискът на "бианконерите" продължи и в 22-ата минута Куалярела удвои аванса на своите с хубав удар с десния крак в обратния ъгъл, но в 25-ата Кашоне върна новаците в мача, засичайки с глава центриране от десния фланг за 1:2. Минута по-рано пък, удар на Кинтеро срещна дясната греда на Буфон.

Като цяло обаче "старата госпожа" владееше тотално ситуацията на терена и в 30-ата минута Асамоа получи в наказателното и с левия крак направи отново безпомощен Перин.

Доминацията продължи и само след още 7 минути хубаво двойно подаване между Джовинко и Куалярела завърши с голов изстрел на Атомната мравка.

В края на полувремето "бианконерите" тотално съкрушиха домакините, след като Куалярела бе намерен в пеналта с пас от десния фланг, стреля по диагонала през бранител и покачи на 5:1.

Втората част също стартира устремно за шампионите, които увеличиха аванса си на 6:1 още в 53-ата минута, когато Куалярела оформи своя хеттрик с невероятно изпълнение, засичайки със задна ножица едно центриране от ъглов удар.

След този гол гостите се поотпуснаха и въпреки че до края можеха да отбележат още голове, нови такива в двете врати нямаше.

След победата Юве увеличи аванса си на върха пред 2-ия Интер на 4 точки, но "нерадзурите" играят утре. Домакините от Пескара, за които това се превърна в най-голямата загуба в Серия "А", пък са 14-и с 11 пункта, на 3 от зоната на изпадащите.