3. Юве превзе върха в Италия (ВИДЕО)

Юве превзе върха в Италия (ВИДЕО)

След втори пореден успех с класическото 3:0

Ювентус с новия си треньор Тиаго Мота вече е едноличен лидер във временното класиране на италианската Серия А.

„Бианконерите“ постигнаха втори последователен успех с резултат 3:0, този път при визитата си на Верона, след като започнаха с домакинска класика срещу новака Комо.

С 2 гола в понеделник вечер блесна нападателят Душан Влахович, а дебютното си попадение в професионалния футбол реализира юношата Николо Савона.

След успеха си Юве единствен събра пълния актив от точки след втория кръг в Калчото, докато Верона остана с 3 пункта в своя актив.

Домакините започнаха двубоя след неочакваната си победа с 3:0 срещу Наполи на старта, но този път отборът на Паоло Санети бе категорично надигран и логично загуби.

Гостите поведоха в резултата в 28-ата минута. Кенан Йълдъз изведе чудесно Душан Влахович, който от своя страна остави вратаря на домакините безпомощен за 1:0.

Точно 11 минути по-късно Самюел Мбангула демонстрира страхотната си техника и стреля, а Николо Савона с глава реализира за 2:0.
През второто полувреме Ювентус получи право да изпълни дузпа.

В 53-ата минута Джаксън Чачуа извърши нарушение срещу Самюел Мбангула и главният съдия посочи бялата точка.

Точен за крайното 3:0 за „бианконерите“ бе Душан Влахович. Така нападателят вече има 2 попадения в 2 срещи от Серия А, докато Юве е с 2 от 2 победи.