3. Юве приключи сезона с успех над Монца (ВИДЕО)

Юве приключи сезона с успех над Монца (ВИДЕО)

Торинци си гарантираха бронзовите медали в Серия А

Ювентус победи Монца с 2:0 у дома в мач от последния 38-и кръг на Серия А. Така „бианконерите“ завършиха сезона със 71 точки, като са на трето място, но могат да бъдат изпреварени от Аталанта. Монца финишира 12-и с 45 точки.

Първото добро положение в срещата бе на сметката на Юве и дойде в 17-ата минута. Николо Фаджоли стреля от границата на наказателното поле, но за негово съжаление бе спрян от напречната греда.

В 25-ата минута Кенан Йълдъз овладя добро подаване в наказателното поле и отправи изстрел към долния десен ъгъл, но бранител на Монца изчисти.

Само минута по-късно Ювентус излезе напред в резултата. Федерико Киеза получи убийствено подаване в наказателното поле и стреля хладнокръвно към левия ъгъл, пращайки топката в мрежата за 1:0.

Две минути след това падна и второ попадение за домакините. Николо Фаджоли центрира от ъглов удар, а най-съобразителен в наказателното поле се оказа Алекс Сандро, който с глава покачи на 2:0.

В 52-рата минута Монца можеше да върне едно попадение, след като Самуеле Бириндели стигна до отбита топка в наказателното поле и отправи удар от движение към средата на вратата, но Карло Пинсольо спаси.

Две минути след това Киеза получи прецизен пас на границата на наказателното поле и незабавно нанесе удар, който обаче срещна левия страничен стълб. В 61-вата минута шут на Киеза бе лесно спасен от Алесандро Сорентино.

В последната минута от редовното време Монца остана с човек по-малко, след като Алесио Дзербин получи втори жълт и респективно червен картон. В добавеното време гостите имаха претенции за дузпа, но след намеса на ВАР се видя, че те са неоснователни.