3. Юве с инфарктен успех над Лацио, Красич герой за торинци (видео)

Юве с инфарктен успех над Лацио, Красич герой за торинци (видео)

Сръбският национал вкара победния гол в 93-ата минута

Ювентус постигна инфарктна домакинска победа с 2:1 над Лацио на собствения си "Олимпико", в двубой от 16-ия кръг на Серия "А".

Домакините от Торино започнаха по-добре срещата и натиснаха римския си съперник още в първите минути.

Резултатът не закъсня и в още във 2-ата минута Джорджо Киелини успя да открие резултата, след като засече с глава много добро центриране на Алберто Акуилани от корнер.

В следващите минути обаче се забеляза, че гостите от Рим успяха да напипат точния ритъм и в 14-ата минута резултатът вече бе изравнен.

В головата ситуация Марко Сторари излезе неразчетено при едно центриране и топката стигна до Ернанеш, който я пусна към непокрития Мауро Сарате, а аржентинецът необезпокояван успя да изравни резултата.

Три минути по-късно двубоят можеше да придобие пълен обрат, след като Бонучи сгреши и позволи на Флокари да му отнеме топката, след което нападателят напредна и стреля, но ударът му мина на сантиметри встрани страничната греда.

В 30-ата минута домакините можеха отново да си върнат преднината, след като Каванда сгреши и топката попадна в Акуилани, но неговият удар бе леко неточен и мина над вратата.

Няколко минути по-късно пред Юве се откри нова голова възможност, но ударът на Куалиарела бе блокиран при нея.

В 50-ата минута Муслера успя да спаси много силен удар на Акуилани и предотврати чист гол във вратата си.

Като цяло през второто полувреме "бианконерите" владееха инициативата, но по една или друга причина гол така и не падаше.

Опасни удари на Мело и Куалиарела минаваха високо над вратата на Муслера, а гостите също имаха своите шансове. В 92-ата минута Дел Пиеро бе изключително близо от гола след страхотно изпълнение на фаул, но Муслера сътвори истинско чудо, след като успя да спаси удара му.

По всичко изглеждаше, че срещата ще завърши при равенстево, но в 93-ата минута Милош Красич донесе победата на торинци, след като копна топката с външен фалц от малък ъгъл, а Муслера допусна идиотска грешка.

В крайна Юве взе трите точки в срещата. След този двубой Юве е 4-и в класирането с 30 точки, колкото имат и отборите на Наполи и Лацио.

ЮВЕНТУС - ЛАЦИО 2:1
1:0 Киелини 2'
1:1 Сарате 14
2:1 Красич 93'

ЮВЕ: Сторари, Киелини, Гросо, Бонучи, Сьоренсен, Мело, Маркизио (68 - Пепе), Акуилани (90 - Сисоко), Красич, Якуинта, Куалиарела (72 - Дел Пиеро)

ЛАЦИО: Муслера, Лихщайнер, Диас, Биава (62 - Диакате), Каванда, Маури (88 - Ледесма), Ернандес, Матусалем, Броки, Сарате (91 - Дел Неро), Блокари

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1