3. Юве с нова крачка към титлата (видео)

Юве с нова крачка към титлата (видео)

"Непобедимите" с разгром на гости над почти най-често побеждаваните от Новара

Отборът на Ювентус спечели 7-та си поредна победа, надделявайки с 4:0 като гост на аутсайдера Новара. "Бианконерите" отново показаха страхотна резултатност и острота в предни позиции и напълно заслужено се поздравяват с успеха при гостуването си от 35 кръг на италианската Серия А. В 16-та минута Мирко Вучинич откри след центриране на Пирло, а Бориело, Видал и отново Вучинич оформиха крайното 4:0 до края.

Още в 3-та минута на двубоя Бориело бе много до близо до гол със страхотен удар, но топката прелетя покрай целта. Натискът на гостите продължи и в 16-та минута Андреа Пирло центрира от фаул от левия фланг. Ниската топка дойде неудобна за Мирко Вучинич, но националът на Черна гора успя да я отиграе по невероятен начин, за да я прати в горния десен ъгъл на вратата на Новара.

Няколко минути по-късно Новара можеше да изравни след страхотен пробив отляво, но Киелини се намеси и изби. В 27-та минута бившият плеймейкър на Милан Андреа Пирло наде просто невероятен пас в предни позиции на Джиакерини, който стреля добре от воле, но неточно.

В 40-та минута Бориело реши двубоя, отбелязвайки за 2:0 с глава. Подаването на далечната греда дойде от левия фланг и бе дело на Джиакерини. В 50-та минута Артуро Видал направи преднината на Старата госпожа класическа, след като стражът на домакините успя трудно да отрази удар на Вучинич, но бе безпомощен при добавката.

В 64-та минута Мирко Вучинич вкара втория си гол в мача, оформяйки крайното 4:0, което доближава торинци още повече до титлата. Юве е лидер в таблицата със 77 точки пред втория Милан с актив от 74 (Милан победи днес с 4:1 като гост на Сиена).