3. Юве съсипа Рома в Торино и дръпна с 3 точки пред Милан (видео)

Юве съсипа Рома в Торино и дръпна с 3 точки пред Милан (видео)

"Старата госпожа" оскуба "вълците" с 4:0

Отборът на Ювентус направи нова решителна крачка към спечелване на титлата, след като тази вечер разби тима на Рома с 4:0. Срещата се игра на стадион "Ювентус Арена" и бе от програмата на 33-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите завършиха мача с 10 човека, след като Стекеленбург получи директен червен картон още в 26-ата минута.

Това бе 6-а поредна победа за "бианконерите", докато "вълците" се върнаха на пътя на загубите, след като в миналия кръг надиграха Удинезе.

Иначе двубоят започна вихрено за "старата госпожа", която излезе напред в резултата още в 4-та минута, когато Де Челие напредна до самата аутлиния и върна за Видал, който с насочен удар прати кълбото в ъгъла на столичани за 1:0.

Шокът за "вълците" стана пълен само 4 минути по-късно, когато Вучинич намери отново Видал на изгодна позиция, а крилото с хубав шут от воле удвои преднината на своите.

И след този гол "бианконерите" не намалиха темпото, а започнаха да търсят трети гол, който тотално да реши всичко в тяхна полза. В 18-ата минута пък, Гаго можеше да намали, ала изстрелът му бе спасен от Буфон.

Последваха пропуски на Вучинич и Киелини, за да се стигне до 26-ата минута, когато Маркизио бе изведен сам срещу Стекеленбург, копна топката над холандеца, което принуди стража да го фаулира като последен в отбрана, за което реферът му показа директен червен картон и отсъди дузпа в полза на Юве. Зад топката застана Пирло, чийто първи удар бе спасен от резервата Курчи, но при добавката бившият халф на Милан не сбърка за 3:0.

До края на полувремето домакините имаха още няколко възможности за гол, но нов такъв не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при класически аванс за "бианконерите".

Втората част също стартира устремно за торинци, които в 53-ата минута вече водеха с 4:0, след като след хубава многоходова акция Вучинич спря топката за Маркизио, който с премерен шут от границата на пеналта разочарова резервният вратар на "вълците".

Тук някъде "старата госпожа" намали оборотите, въпреки че продължи да владее напълно случващото се на терена.

До края на двубоя Рома можеше да инкасира още няколко попадения, но с пропуски за Юве се отличиха Дел Пиеро и Джакерини. Все пак нов гол в двете врати не падна и така Ювентус разгроми Рома с 4:0.

След успеха Юве остава едноличен лидер във временното класиране, като вече има актив от 71 точки, на 3 пред шампиона Милан.

Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия