3. Юве се спаси от срам след страхотна драма в Торино (ВИДЕО)

Юве се спаси от срам след страхотна драма в Торино (ВИДЕО)

Меле на терена след 2 отменени гола, 2 дузпи и 4 червени картона при 2:2 срещу Салернитана

Италианският гранд Ювентус стигна до драматично домакинско реми 2:2 срещу Салернитана в мач от 6-ия кръг на Серия А.

След като през седмицата „бианконерите“ паднаха от ПСЖ във Франция с 1:2 на старта в Шампионската лига, сега бяха на минути от далеч по-неочаквано поражение със същия резултат.

С гол в добавеното време на Леонардо Бонучи обаче все пак Старата госпожа стигна до точката и така остана с един успех в последните си 6 срещи от всички турнири.

Бившият футболист на тима Антонио Кандрева откри резултата в Торино още в 18-ата минута, разписвайки се за първи път с екипа на Салернитана след пристигането си под наем от Сампдория това лято.

Останаха съмнения за игра с ръка, но след преглеждане със системата ВАР попадението на ветерана бе зачетено.

Юве опита да отговори и в 37-ата минута Бремер опита задна ножица, но не сполучи, а в 39-ата Мойс Кийн изведе Душан Влахович, който между двама защитници успя да промуши топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 44-ата минута отново нападателят бе изведен добре, ала пробва нещо средно между удар и подаване, което се оказа неуспешно.

В добавеното време на първата част гостите получиха дузпа, след като изстрел на Кшищоф Пьонтек срещна ръката на Бремер. Самият Пьонтек застана зад топката, за да я прати в мрежата и да даде аванс от 2 гола на Салернитана до почивката.

Юве започна много мотивирано второто полувреме и в 51-ата минута Бремер с глава намали резултата.

Той се запази 1:2 до последните секунди на двубоя, когато Ювентус изтръгна успеха.

В 90-ата минута удар на Милик срещна гредата, но в 93-ата домакините също получиха дузпа, въпреки че Алекс Сандро доста пресили ситуацията.

Опитният Леонардо Бонучи изпълни наказателния удар, който бе спасен от вратаря, но при добавката защитникът не сгреши и изравни за 2:2.

Секунди след това Милик вкара за 3:2, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе отменено заради засада. Това доведе до бурни протести от лагера на домакините.

Стигна се до грозни сцени и меле между играчи на двата отбора като резерва на гостите, Милик и Куадрадо от домакините, както и треньорът им Масимилиано Алегри, получиха червени картони.

В крайна сметка точките бяха поделени и Ювентус вече има 10, докато Салернитана е със 7 в своя актив.