3. Юве вдигна ТИМ Трофи

Юве вдигна ТИМ Трофи

Отборът на Ювентус успя да спечели 19-ото издание на турнира ТИМ Трофи, след като постигна победи над другите две величини в италианския футбол - Милан и Интер. В първия си мач "Старата госпожа" спечели и двете си срещи с миланските си противници и макар и с късмет, се поздрави с трофея. В първата си среща възпитаниците на Чиро Ферара успяха да надделеят над "нерадзурите", след изпълнение на дузпи, а във втория си мач от 45 минути победиха Милан с 2:0.

В първата си среща Ювентус победи Интер със 7:6 след изпълнение на дузпи, след 1:1 в редовното време. Тиаго Мота откри резултата в полза на Интер в 26-ата минута, след като бе изведен сам срещу Буфон и с техничен прехвърлящ удар успя да открие резултата. В края на единственото за срещата полувреме Жулио Сезар спаси с невероятна класа изпълнена от Якуинта дузпа, отсъдена за фаул на Матераци срещу Амаури. Матрикс, както е известен италианският национал сред феновете на Интер, получи червен картон В 44-ата минута. Потърпевшият Амаури изравни и така се стигна до дузпи, в които футболистите на Чиро Ферара извадиха късмет. Поулсен сбърка за Юве, а Валтер Самуел и Давиде Сантон сгрешиха за Интер при дузпите.Точни за "бианконерите" бяха Салихамиджич, Григера, Фелипе Мело, Якуинта, Амаури и Легроталие, а за Интер се разписаха от бялата точка: Милито, Балотели, Киву, Мота и Виейра.

Във втория мач от турнира един срещу друг трябваше да се изправят градските съперници Интер и Милан. "Нерадзурите" постигнаха победа с 1:0 над своя съперник. Единственото попадение в срещата падна в 30-ата минута и негов автор бе младият нападател на Интер Марио Балотели. Той се разписа с красив удар с глава след центриране от фаул. Мачът бе прекъснат за 8 минути, тъй като осветлението на "Сан Сиро" за малко угасна.

В третия и решаващ мач, Ювентус победи Милан с 2:0 и по този начин грабна за първи път в историята си трофея ТИМ Трофи. Първото попадение в мача отбеляза героят за "Старата госпожа" в турнира - Амаури. Той бе точен в 13-ата минута, след като се възползва от грешка на новия вратар на "росонерите" Флавио Рома. Той не успя да отрази силния удар на Амаури и позволи топката да се озове в мрежата му за радост на Чиро Ферара. В 32-ата минута, след хубава атака на Юве, бразилецът подаде на Якуинта, който отблизо без проблем направи 2:0. В края на мача, заради засада, бе отменен гол на Филипо Индзаги за Милан.

В турнира взеха участие Ювентус, Милан и италианският шампион Интер. Трите отбора играха по системата всеки срещу всеки, като мачовете бяха по 45 минути.

Ювентус спчели състезанието с общо 5 точки, втори остана Интер с 4, а на последното трето място завърши Милан - без спечелена точка.