3. Юве взе дербито на Торино без особени трудности (ВИДЕО)

Юве взе дербито на Торино без особени трудности (ВИДЕО)

"Старата госпожа" се справи със своя градски противник

Ювентус спечели с 2:0 градското дерби срещу Торино от 8-ия кръг на Серия А. „Бианконерите“ стигнаха до успеха с две попадения през второто полувреме, дело на Федерико Гати и Аркадиум Милик.

След успеха Юве е трети в класирането с актив от 17 точки, докато Торино е 12-и с 9.

Още в 6-ата минута Ювентус успя да порази вратата на Торино. Мойс Кийн прати топката в мрежата на гостите, но попадението не беше зачетено заради засада.

Четвърт час след началото Торино отговори. Валентино Ласаро напредна с топка в крака и стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

В средата на първото полувреме Бремер се измъкна от защитата на Юве и стреля с глава от бялата точка – много далеч от целта.

До почивката резултатът се запази непроменен, като липсваха сериозни голови опасности пред двете врати.

В 47-ата минута „бианконерите“ поведоха. Юве вкара гол след голямо разбъркване в наказателното поле на гостите. Два удара бяха блокирани, но при третия Федерико Гати вкара. В ситуацията Бремер получи удар в главата и пострада сериозно. Голът първоначално не беше зачетен заради нарушение. Последва намеса на ВАР и в крайна сметка съдиите промениха първоначалното си решение. Така Ювентус поведе с 1:0.

В 62-рата минута домакините удвоиха преднината си. При едно центриране в наказателното поле Аркадиуш Милик се извиси над всички и с глава прати топката под напречната греда.

Попадението до голяма степен уби интригата и Юве реши мача в своя полза. Торино все пак опита да върне поне един гол.

Три минути преди изтичането на редовното време Филип Костич тръгна на индивидуален пробив и потърси комбинация със съотборник, но защитата на гостите се справи и успя да изчисти.

В 89-ата минута Арналдо Санабриа беше най-близо. Неговият удар от добра стрелкова позиция премина на сантиметри покрай вратата.

Резултатът се запази непроменен и Ювентус прибави трите точки към актива си. В следващия кръг от Серия А тимът на Масимилиано Алегри гостува на Милан, докато Торино посреща Интер.