3. Юве закрачи към върха след 15-и мач без загуба (видео)

Юве закрачи към върха след 15-и мач без загуба (видео)

„Старата госпожа” се наложи с 3:1 в гостуването си на Катаня, след дни двата тима се срещат отново

В 15-ия кръг на италианската Серия „А” съставът на Ювентус записа своя 15-и пореден мач без загуба във всички турнири, след като спечели с 3:1 гостуването си на Катаня.

„Бианконерите” поведоха в 35-ата минута на „Стадио Анджело Масимино”, когато точен в тяхна полза бе Симоне Пепе, който оползотвори хубав пас Якуинта и се разписа във втори пореден мач от италианския елит.

Буквално в следващата си атака обаче Катаня изравни, след като Такаюки Моримото се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и се възползва от лошо изчистена топка отстрана на Фабио Гросо.

Веднага след възстановяването на равенството Юве вдигна оборотите, в резултат на което Куалярела засече центриране на Красич, топката рикошира в напречната греда и падна зад голлинията, но реферите не зачетоха попадението.

Минута преди почивката обаче те нямаше как да подминат ново попадение на Куалярела, който бе изведен от Якуинта и след като се измъкна от двама защитници прати кълбото в обратния на вратаря ъгъл.

Така първата част завърши с минимален аванс в полза на гостите, а 13 минути след подновяването на играта за второто полувреме отново Куалярела се възползва от грешка в защитата на домакините и отбеляза трети гол за своите, с което оформи и крайното Катаня – Ювентус 1:3.

След успеха възпитаниците на Луиджи Дел Нери се приближиха на шест точки до лидера във временното класиране Милан, заемайки третата позиция в подреждането с актив от 27, докато Катаня остана на 13-о място с 18 т. от 15 изиграни мача.

Стартови състави:

Катаня: Андухар, Потенца, Терлици, Силвестре, Алварес, Гомес (’71 Рикюти), Ледесма, Биаджианти, Мартиньо, Лопес, Моримото (’68 Антенучи);

Ювентус: Сторари, Гросо, Бонучи, Киелини, Сьоренсен, Мело, Акуилани (’57 Сисоко), Пепе (’82 Салихамиджич), Красич, Якуинта, Куалярела (’80 Дел Пиеро);

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1