3. Ювентус дръпна с 4 точки пред Милан (видео)

Ювентус дръпна с 4 точки пред Милан (видео)

"Старата госпожа" постигна важен успех като гост на Аталанта

Ювентус постигна важен успех като гост на Аталанта в мач от 19-ия кръг на Серия А. „Старата госпожа” спечели с 2:0 проведения на „Атлети Адзури д’Италия” двубой, а успехът дойде заслужено с оглед на факта, че „бианконерите” създадоха повече положения от своя противник и владееха топката доста повече от него.

Още в началните минути Алесандро Матри и Симоне Пепе имаха възможности да открият резултата, но ударите им към Андреа Консили не попаднаха в очертанията на вратата му. Аталанта пък можеше да открие в 10-ата минута, но изстрелът на Бонавентура бе отразен от Джанлуиджи Буфон. Последваха още вълнуващи моменти пред двамата вратари, но гол не падаше. Така след края на първото полувреме резултатът бе 0:0.

Алесандро Матри пропиля добра голова ситуация в самото начало на втората част, а Федерико Пелусо пропусна да се разпише за Аталанта малко след това. Точен в завършващия удар обаче бе Щефан Лихтщайнер в 54-ата минута. Бранителят се разписа с глава след центриране на Андреа Пирло. След като изтече час игра от началото на мача, Алесандро Матри направи два пропуска, а в 82-ата минута Ювентус достигна и до втория си гол в двубоя. Негов автор бе Емануеле Джакерини, който по-рано през мача се бе появил като резерва. Футболистът се разписа след изпълнение с десния крак, което се оказа неспасяемо за Консили.

Така Ювентус се добра до ценен успех и продължава да е лидер в подреждането, като вече има 41 точки и е с 4 пред втория – Милан. Аталанта пък се намира на 15-ата позиция с 20 пункта.