3. Ювентус е шампион на Италия за пета поредна година! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус е шампион на Италия за пета поредна година! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рома би Наполи с късен гол на Наинголан и „бианконерите” ликуват

Ювентус отново е първенец на Италия!

„Старата госпожа” спечели и на теория петата си поред шампионска титла, след като преследвачът Наполи загуби с 0:1 визитата си на Рома от XXXV кръг на Калчото.

Така „бианконерите” вече са недостижими на върха, защото три кръга преди края имат аванс от 12 точки.

Това означава, че те са първият в историята отбор, успял в два различни периода да вземе пет последователни титли.

Иначе по-добрите положения на „Олимпико” в понеделник следобед имаха футболистите на Наполи, но те не успяха да се възползват от тях, а в края Раджа Наинголан ги наказа след блестяща атака, започната от неостаряващия Франческо Тоти.

Капитанът на Рома остана на резервната скамейка за пореден път, но малко след включването си даде тон за попадението с миг гениалност, за да остане тима му непобеден в 14-и пореден мач.

Още в 25-ата минута обаче Хосе Кайехон от Наполи бе изведен с пас в коридор и вкара гол, който бе отменен заради тънка засада.

Малко по-късно съотборникът му Гонсало Игуаин се измъкна от двама бранители още със спирането на топката и веднага след това стреля, ала вратарят на домакините излезе навреме и спаси.

Така почивката дойде при нулево реми, което се запази до заключителните минути на двубоя.

В 72-ата, след едно центриране, топката стигна до Игуаин, който от близка дистанция стреля по диагонала, но Шчесни отново спаси, а после стори същото и при последвалия корнер.

Десетина минути след това обаче точно Шчесни опита да пресече едно подаване към Игуаин, ала вместо това прати топката в краката на Марек Хамшик, записал своя мач №400 с екипа на Наполи.

С отчаян шпагат обаче бранител на „вълците” успя да блокира удара и топката мина покрай вратата.

В 81-ата минута на терена се появи Тоти, който в 89-ата спря страхотно една топка и с техничен външен фалц я прати към намиращия се в пеналта Миралем Пянич. Той пък я спря на гърди и подаде към Майкон.

Бразилецът пусна към Мохамед Салах, който намери връхлитащия Раджа Наинголан. От границата на наказателното поле пък последният не остави шансове на вратаря с изстрел от движение и така донесе трите точки на своите.

С тях те вече изостават само с две от втория Наполи и водят с цели 7 пред четвъртия Интер.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1