3. Ювентус грабна победата над Вeрона с гол в последните секунди (ВИДЕО)

Ювентус грабна победата над Вeрона с гол в последните секунди (ВИДЕО)

Торинци спечелиха с 1:0 у дома

Ювентус изигра поредния си колеблив мач от началото на сезона. Торинският гранд победи много трудно Верона у дома с минималното 1:0 в среща от 10-ия кръг на Серия А. Двубоят вървеше към 0:0, като две попадения на Мойс Кийн не бяха зачетени, но секунди преди края резервата Андреа Камбиазо донесе трите точки на „старата госпожа“.

След победата Юве излезе начело в класирането с актив от 23 точки, на 1 пред втория Интер. Верона регистрира трета поредна загуба и остава 16-и с 8 точки.

Мачът започна по-добре за Ювентус, който атакуваше опасно и настървено. Защитата на Верона обаче се справяше добре.

В 13-ата минута страхотен гол на Мойс Кийн не беше зачетен заради много тънка засада, която беше засечена от автоматичната система.

Началният натиск на торинци стихна и Верона успя да се окопити. Към 35-ата минута Душан Влахович пропусна да вкара. Нападателят беше намерен с центриране в наказателното поле, но ударът му с глава не беше точен.

Малко след почивката Адриен Рабио си освободи пространство за изстрел. Опитът му за гол обаче беше отразен от вратаря.

В 53-тата минута Мойс Кийн за втори път от началото на мача прати топката в мрежата на Верона. Отново обаче радостта му беше прекъсната от ВАР. Оказа се, че е извършил нарушение в организирането на атаката и попадението не е редовно. Двете нули се запазиха.

В 67-ата минута Федерико Киеза направи непростим пропуск. Атакуващият играч беше оставен сам около бялата точка. Неговият удар беше изчистен от защитник пред голлинията.

Действията на Юве в атака ставаха все по-отчаяни. В 83-тата минута Киеза падна в наказателното поле и поиска дузпа. Претенциите му обаче не бяха уважени.

Три минути преди изтичането на редовното време Киеза отново се озова на чиста позиция, ала стреля в аут.

В добавеното време на двубоя Ювентус хвърли всички сили в търсенето на победен гол и успя да се добере до трите точки. В герой за домакините се превърна появилият се в игра на мястото на Филип Костич – Камбиазо. 23-годишният футболист стигна до отбита топка и я прати в мрежата. Преди това удар с глава на друга резерва - Аркадиуш Милик срещна гредата.

В следващия кръг от Серия А Юве гостува на Фиорентина, докато за Верона предстои домакинство на Монца.