3. Ювентус изкопчи точка от Фиорентина в края (видео)

Ювентус изкопчи точка от Фиорентина в края (видео)

„Бианконерите“ и „виолетовите“ завършиха наравно 1:1 в Торино

Отборите на Ювентус и Фиорентина не излъчиха победител в мача помежду си, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Олимпико“ в Торино и бе от програмата на 14-ия кръг на италианската Серия „А“. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Фелипе си изкара директен червен картон в 88-ата минута.

Двубоят започна по ужасяващ начин за „старата госпожа“, след като Марко Мота си отбеляза злощастен автогол още в 4-та минута.

След гола домакините се вдигнаха на щурм и от 13-ата до 16-ата минута подложиха на канонада от удар стража на гостите. Първо Бонучи стреля неточно с глава от малък ъгъл, след което примерът му бе последван от Красич, а в 16-ата минута опасен шут на Куалярела бе спасен от Боруц.

Натискът на „бианконерите“ се усилваше с течение на времето и нови пропуски за домакините направиха Киелини и Маркизио. В 28-ата минута Мело намери Дел Пиеро в наказателното поле, ала шутът на нападателя прелетя над напречната греда. В 37-ата отново емблемата на Юве опита да притеснява Боруц, но полякът спаси изстрела му.

До края на полувремето „старата госпожа“ продължи да доминира, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Фиорентина.

Втората част стартира с накъсана игра, а в 51-ата минута Дел Пиеро стреля опасно с левия крак, но кълбото не намери очертанията на вратата на Боруц. В следващата атака Сантана опита да затрудни Сторари, ала и неговият удар не намери целта. В 58-ата пък Дел Пиеро пробва един от марковите си фаулове, но и този път не уцели вратата на Фиорентина.

Времето продължаваше да тече неумолимо за торинци, а голове във вратата на гостите така и не падаха. В 76-ата минута Якуинта стреля силно с десния крак, ала Боруц спаси, а в следващата атака полският страж на „виолетовите“ отново трябваше да показва класа, този път след шут на Киелини.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Симоне Пепе донесе точката на Ювентус след страхотно изпълнен фаул с десния крак, който намери горния десен ъгъл на Боруц – 1:1.

До края на мача нямаше повече интересни положения, освен в 88-ата минута, когато Фелипе от гостите си изкара директен червен картон за груб фаул.

След това равенство Юве се изкачи на 3-о място във временното класиране с актив от 24 точки, колкото има и Наполи, но „старата госпожа“ е с мач повече. Гостите от Фиорентина пък са 13-и с 16 спечелени точки.

Ювентус – Фиорентина 1:1

0:1 Мота 5‘ а.г.
1:1 Пепе 82‘

Състави:

Юве: Сторари, Мота (Ландзафаме 83‘), Бонучи, Камилери, Гросо, Красич, Мело, Акуилани (Пепе 59‘), Маркизио, Куалярела, Дел Пиеро (Якуинта 59‘)

Фиорентина: Боруц, Комото, Гамберини, Кампорезе (Фелипе 71‘), Паскуал, Варгас, Донадел, Д‘Агостино, Сантана, Ляич (Маркиони 66‘), Джилардино (Бабакар 57‘)

Жълти картони: Маркизио, Пепе (Ювентус); Комото, Паскуал (Фиорентина)

Червени картони: Фелипе (Фиорентина)

Стадион: „Олимпико“, Торино
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1