3. Ювентус излъга Палермо на „Ренцо Барбера” – 2:0

Ювентус излъга Палермо на „Ренцо Барбера” – 2:0

Отборът на Ювентус постигна ценна победа в битката си за Скудетото и задържа разликата с лидера Интер. Мачът се игра на стадион „Ренцо Барбера” и бе от 25-ия кръг на Серия „А”.

Срещата започна със силен домакински натиск, като още в 4-тата минута Фабрицио Миколи от домакините удари гредата след пас на Ливерани. Натискът на домакините продължи, а превъзходството им бе явно, но в 27-та минута след бърза контраатака на гостите Якуинта върна топката към дъгата, където Мохамед Сисоко с плътен шут в горния десен ъгъл на вратата направи безпомощен Марко Амелия – 0:1. След голът темпото видимо спадна и до почивката нямаше по-интересни моменти.

Второто полувреме започна по подобие на първото – със силен домакински натиск. Отборът на „старата госпожа” се опитваше да накъсва играта чрез нарушения в средата на терена. Много силен мач направи стражът на гостите Джанлуиджи Буфон, който направи редица класни спасявания. Така в 79-тата минута, противно на всякаква логика на случващото се на терена, отново след контраатака, резервата  Амаури подаде към Трезеге, след което французинът с шут с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Амелия, правейки резултата 0:2. Домакините загубиха мотивация и до края на срещата двата тима не създадоха нищо по-интересно, така завърши и двубоят.

Въпреки загубата Палермо остана на 9-ото място с 36 събрани точки. Отборът на Ювентус също запази своята 2-ра позиция в подреждането, увеличавайки преднината си пред 3-ия Милан на 5 точки, „росонерите” обаче имат домакински мач с Каляри.

Палермо - Ювентус 0:2
0:1 Сисоко 27'
0:2 Трезеге 79'

Палермо: Амелия, Бово(Тедеско- 90’), Касани, Кяер, Балзарети, Ливерани, Симплисио, Брешано, Ночерино(Сучи- 84’), Кавани, Миколи;

Ювентус: Буфон, Киелини, Григера, Молинаро, Легротале, Недвед, Каморанези(Маркиони- 69’), Сисоко(Поулсен- 90’), Тиаго, Якуинта(Амаури- 72’), Трезеге;

Жълти картони: Бово (Палермо); Григера, Молинаро, Каморанези (Ювентус)

Стадион: Ренцо Барбера

Рефер: П. Талиавенто