3. Ювентус надви Олимпиакос с 3:2 в трилър с два пълни обрата (ВИДЕО)

Ювентус надви Олимпиакос с 3:2 в трилър с два пълни обрата (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид показа много опит и рутина за 2:0 над напористия Малмьо в Швеция в същата Група А

Италианският шампион Ювентус взе много драматична и важна победа с 3:2 у дома срещу Олимпиакос в Група А на Шампионска лига в среща с два пълни обрата. Пирло вкара страхотен пряк свободен удар в своя мач №100 в турнира, Ботиа изравни с глава след корнер, а Н’Динга даде аванс на гърците малко след час игра. Куриозен автогол на вратаря Роберто и точен изстрел на Погба донесоха трите точки за тима на Масимилиано Алегри. В добавеното време Видал изпусна дузпа.

В другия мач от групата Атлетико (Мадрид) надви Малмьо с 2:0 в Швеция. Така Атлетико е лидер в групата с 9 точки, Ювентус и Олимпиакос имат по 6, а Малмьо е с 3.

Ювентус натисна от първата минута в търсене на задължителен успех след двете поредни загуби с 0:1 в Мадрид и в Гърция. Алегри промени схемата и заложи на четирима в защита, като Бонучи и Киелини си партнираха в центъра, а Асамоа и Лихщайнер бяха бекове.

Абидал изчисти опасно центриране на Лихщайнер, а вратарят Роберто изби мощно воле на Маркизио под гредата.

В 20-ата минута Олимпиакос имаше претенции за нарушение в центъра, но се получи контра за Юве, Погба премина през трима и бе фаулиран. Зад топката застана Андреа Пирло, който по магически начин прати над стената в левия ъгъл за 1:0. С поредния си гол от пряк свободен удар Пирло отпразнува своя мач №100 в Шампионска лига.

Олимпиакос потърси веднага изравнителен гол и стигна до него изненадващо лесно. Само три минути след гола на Пирло, Алехандро Домингес центрира от корнер и испанският защитник Ботиа засече с глава неспасяемо в далечния ляв ъгъл – 1:1.

Маркизио изведе Мората отлично зад защитата в 31-ата минута, но младият нападател стреля покрай вратата очи в очи с Роберто.

Опасно центриране на Афелай мина леко встрани от вратата на Буфон, а Видал бе изведен на чиста позиция, но опита да печели дузпа, вместо да стреля и съдията правилно отмина претенциите му.

Срещата продължи да предлага зрелище и след почивката. Ювентус отново натискаше, но изпускаше и Видал реши аристократично да прехвърля Роберто, който разгада копването и спаси.

Алегри пусна Йоренте на мястото на Мората в 58-ата минута, но леден душ обля италианския шампион в 61-ата минута. Отбраната на Юве пак не се справи с центриране от статично положение и след лошо изчистване Маниатис върна топката пред вратата, а Н’Динга с глава прати неспасяемо в близкия горен ъгъл на Буфон – 2:1 и радост за гръцкия гранд.

Този път Юве отвърна много бързо с голям доза късмет. Топката бе центрирана отдясно в наказателното поле на гостите, Ботиа опита да изчисти с глава, но нацели главата на Йоренте, кълбото срещна лявата греда, после крака на вратаря и мина зад голлинията – 2:2 и автогол на сметката на Роберто.

Веднага след центъра Юве открадна и направи нова атака, Погба опита пас с петичка назад, който бе блокиран, но топката се върна към него и той с нисък шут прониза долния ъгъл – 3:2 и пълен обрат за „бианконерите” в рамките на минута.

Алегри опита да затвори мача с включването на Падоин и домакините чакаха шанс за ново попадение, което да реши мача.

Лихщайнер качи на главата на Йоренте 5 минути преди края, но той с глава нацели гърба на последния защитник, а добавката на Тевес от 5-6 метра бе неточна. Пак Йоренте имаше шанс да реши всичко след пас на Тевес, но стреля силно над целта.

В добавеното време Тевес бе спънат в наказателното поле, но Роберто спаси удара на Видал и топката се отби в напречната греда, а гол нямаше, но победата остана за „Старата госпожа”.

Шампионска Лига 14/15, Група A

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Ат. Мадрид 4 3 0 1 7 9
2 Ювентус 4 2 0 2 1 6
3 Олимпиакос 4 2 0 2 -1 6
4 Малмьо 4 1 0 3 -7 3

В другия мач от групата испанският първенец Атлетико Мадрид победи Малмьо с 2:0 като гост в Швеция.

Отборът на Диего Симеоне играеше много премерено без излишни рискове и взе гол аванс преди почивката.

Първо Раул Гарсия направи пропуск отблизо и вратарят Олсен успя да спаси удара му след хитър пас на Коке, но самият Коке след половин час засече ниско центриране на Хуанфран отдясно за 1:0 в полза на „дюшекчиите”.

Миранда направи важно изчистване от краката на Ериксон преди паузата.

В началото на втората част Розенберг би от свободен удар в стената и веднага опита втори удар, който срещна гредата.

Шведите натискаха за изравнителен гол, но 11 минути преди края Хуанфран отново направи пробив отдясно, Халендер не успя да изчисти добре центрирането му и Раул Гарсия покачи на 2:0.