3. Ювентус не можа да вкара на Парма и остави Милан на върха (видео)

Ювентус не можа да вкара на Парма и остави Милан на върха (видео)

Аталанта надигра минимално Дженоа с 1:0 в друг отложен мач

Ювентус пропсуна шанса да се върне на върха в Серия А. Торинци направиха 0:0 с Парма на 'Енио Тардини" в отложен мач, който не се игра заради заснежен терен преди две седмици.

Отборът на Антонио Конте създаде куп възможности пред вратата на стража Паварини, нацели и страничния стълб, но така и не успя да се добере до попадение, което щеше да го изкачи с точка над Милан. Вместо това, "Старата госпожа" остава с точка по-малко от шампионите, но и мач по-малко.

Юве започна по-добре мача и още в 5-ата минута Джорджо Киелини засече центриране на Андреа Пирло от пряк свободен удар, но топката се отби в десния страничен стълб и не посети мрежата на домакините.

Торинци продължиха да владеят топката уверено, но не създаваха чисти голови положения. След 21 минути игра Пирло реши този път да стреля директно от по-удобна позиция, но топката профуча на сантиметри покрай лявата греда на Паваричи, който се разтегна максимално.

В средата на полувремето добрите комбинации на единствения отбор без загуба през този сезон в 5-те големи европейски шампионата създадоха две добри възможности пред Мирко Вучинич – в първия случай черногорецът се освободи добре от Ферарио и би много неточно в аут от 22 метра, а после след хубав пас на Пирло стреля слабо в ръцете на вратаря.

Вучинич и Матри направиха майсторско двойно подаване в последната минута на първата част, Матри излезе в чиста позиция, но си поведе топката силно и Паваричи лови.

Втората част премина в подобно русло. Киелини изведе Естигарибия по лявото крило, но парагваецът не можа да реши дали да подава или да стреля и направи нещо между двете, пропилявайки страхотен шанс да открие резултата.

Парма разчиташе на контри и бе близо до гола в 65-ата минута. Марига подхвана бързо нападение, изведе Джовинко, който е собственост и на двата отбора, а нисичкият техничар заобиколи Буфон, но си затвори ъгъла, все пак опита шут, който Бардзали спря пред голлинията.

После пак Джовинко създаде проблеми на „розовата” тази вечер отбрана, като заобиколи чудесно Бонучи, а после се строполи на земята – съдията Мацолени прецени, че няма дузпа и играта продължи въпреки протестите на „дуковете”.

В последните минути Ювентус отчаяно търсеше гола, но късметът не бе с гостите. Пирло стреля остро и ниско в 82-ата минута, ала отново Паварини успя да избие в корнер. Само две минути по-късно Пирло пусна за резервата Джакерини зад защитата на Парма, но ударът пак бе отразен от стража на домакините, който направи страхотен мач.

В продължението на мача Пирло също поиска дузпа за интервенция на Сантакроче, но реферът отново остана безмълвен и наду свирката за край при 0:0.

Така Ювентус не успя да се изкачи над Милан и остава на точка зад „росонерите”. Съставът на Антонио Конте няма загуба вече 22 двубоя поред в Серия А този сезон и има 46 точки. Милан обаче е на върха с 47.

В друг отложен мач
, който се изигра тази вечер Аталанта прекъсна лошата си серия в шампионата и надигра минимално Дженоа с 1:0 на "Адзури д"Италия" в Бергамо. Гуидо Марилунго отбеляза единствения гол за "бергамаските" в 78-ата минута.

Аталанта е 14-ти с 27 точки, а Дженоа е на 10-та позиция с 30.