3. Ювентус обърна последния Болоня за първи успех вкъщи в Серия А (ВИДЕО)

Ювентус обърна последния Болоня за първи успех вкъщи в Серия А (ВИДЕО)

Мората, дузпа на Дибала и първи гол на Кедира стигнаха за 3:1

Шампионът Ювентус постигна първа домакинска победа за сезона в Серия А след обрат и 3:1 над последния Болоня в 7-ия кръг. Аутсайдерът поведе с първия си и единствен точен удар в мача, Мората изравни, а след почивката дузпа на Дибала и първи гол на Кедира в дебюта му донесоха триумф на "Старата госпожа".

Юве записа две победи на старта в Шампионска лига, но има много проблеми в калчото, където вече натрупа три загуби.

Тази вечер Алегри не направи нито една промяна в 11-те, които не оставиха никакъв шанс на Севиля през седмицата. „Бианконерите” започнаха силно, но Миранте спаси удар на Мората, а Болоня поведе с първата си опасна така. Мазина центрира, а бившият нападател на Монпелие Антони Муние от воле засече, Буфон изби, но топката все пак мина зад голлинията за 1:0. Така за пети път през сезона Юве изоставаше в резултата, повече от всеки друг отбор в Серия А.

Мората стреля неточно след пас на Дибала, а Погба не сполучи с нисък удар. Евра с глава не успя да натисне и прати в аут.

Все пак в 33-ата минута Кедира центрира отдясно, топката рикошира в бранител и дойде удобна от въздуха за Мората, който отблизо с глава изравни.

И след почивката Юве остана по-активен. Ферари задържа с ръка Мората при центриране в наказателното поле и съдията Доменико Чели даде дузпа за домакините. Пауло Дибала се нагърби с отговорността и вкара от бялата точка с нисък изстрел в левия ъгъл за пълния обрат – 2:1.

Вторият гол освободи психически Ювентус и в 63-ата минута Мората върна жеста за първия гол, като центрира на втора греда и там Кедира с глава по диагонала покачи на 3:1 с първия си гол с черно-белия екип.

До края пропуски направиха Мората, Погба и резервата Дзадза. В последните секунди на терена се появи и дълго лекувалият контузия Квадво Асамоа.

Ювентус се качи до 12-а позиция с 8 точки, Болоня остана на последното място с 3 точки.

По същото време Лацио не можеше да вкара гол на новака Фрозиноне цели 80 минути, но все пак надделя с 2:0.

Резервата Балде Кейта откри 10 минути преди края след пас на тарана Джорджевич, а дълбоко в добавеното време самият Джорджевич удвои.

Лацио се изравни по точки (15) с втория Фиорентина, който има шанс да се качи на върха, ако бие Аталанта от 21:45. Фрозиноне е предпоследен с 4 точки.