3. Ювентус победи Малага с два гола на Матри

Ювентус победи Малага с два гола на Матри

Джовинко блести за "бинаконерите", Матри бележи за 2:0

Ювентус победи Малага с 2:0 в контролна среща, играна в италианския град Салерно. И двата гола за „Старата госпожа” отбеляза Алесандро Матри.

Още в третата минута Матри получи на няколко метра от вратата и нямаше как да сбърка за 1:0.

В тази среща италианският шампион заложи на наситена халфова линия с Пирло, Маркизио, Видал, Падоин и новото попълнение Квадво Асамоа. Атаката бе водена от „Атомната мравка” Себастиан Джовинко и Алесандро Матри.

Именно завърналият се в Ювентус Джовинко бе моторът на всичко интересно в предни позиции.

След първия гол Джовинко проби по лявото крило, центрира ниско, вратарят на Малага се размина с топката, ала Матри не очакваше това и стреля над гредата от непосредствена близост.

Малага отговори с хубав удар по диагонала, който Марко Сторари изби в корнер.

През втората част нещата се повториха. Този път след атака отдясно и ново остро центриране по земя Алесандро Матри изскочи на задната греда и от 3 метра прониза мрежата за 2:0.

След победата Ювентус очаква срещата за Суперкупата на Италия с Наполи.