3. Ювентус победи Милан с 3:2 и спечели трофея "Берлускони" /видео/

Ювентус победи Милан с 3:2 и спечели трофея "Берлускони" /видео/

Робиньо вкара два гола, но Алесандро Матри с победно попадение навръх 28-ия си рожден ден спечели мача за Юве

Ювентус спечели 22-ото издание на „Трофео Берлускони”, след като победи Милан с 3:2 в традиционната контрола между двата тима преди началото на сезона в Калчото.

Робиньо изведе Милан напред, но с голове на Маркизио, Видал и Матри шампионите обърнаха мача. До края пак Робиньо върна един гол от дузпа, но Юве задържа разликата от един гол за 3:2.

Двата отбора имаха много проблеми преди двубоя. Стефан Ел Шарави не взе участие, защото се лекува от камъни в бъбреците, а Амброзини, Мексес и Касано също са контузени. Дебют за тима на Масимилиано Алегри направи Кристиан Сапата.

За „бианконерите” Андреа Пирло и Джиджи Буфон не бяха напълно готови, а Киелини и Касерес също не взеха участие. Лука Мароне отново бе пробван в нова роля на централен бранител.

Въпреки това 30 000 зрители гледаха срещата на живо.

Милан поведе след хубава атака в 9-ата минута. Робиньо разтегли за Фламини, французинът стреля, нацели горната греда, но кълбото попадна пак в краката на Робиньо, който се разписа за 1:0.

Ювентус изравни бързо за 1:1 само след 4 минути. Паоло Де Челие центрира отляво, а Маркизио много леко засече в мрежата.

После Емануелсон беше близо до гола от пряк свободен удар, а Мирко Вучинич щеше да счупи напречната греда зад Абиати.

Ювентус обърна мача преди почивката. Лука Антонини направи грешка, Артуро Видал избегна засадата и с финт вкара за 1:2.

През втората част Алесандро Матри бе оставен сам при едно центриране на Джакерини и навръх 28-ия си рожден ден заби в мрежата на Милан с глава за 1:3. Той обаче не се зарадва на гола срещу бившия си клуб.

После тийнейджърът Алберто Мази бутна в гръб Робиньо и съдията даде дузпа за Милан. Бразилецът вкара и намали на 2:3.

В края Щефан Лихщайнер получи лека травма и напусна, ала Юве удържа победата и спечели трофея „Берлускони”.

Милан - Ювентус 2:3
1:0 9' Робиньо
1:1 13' Де Челие