3. Ювентус пречупи Милан и гледа смело към финала (видео)

Ювентус пречупи Милан и гледа смело към финала (видео)

Фантастичен Мартин Касерес бе в основата на успеха на "старата госпожа" над "росонерите"

Отборът на Ювентус постигна много важна победа срещу Милан в първия полуфинален сблъсък между двата тима от турнира за Купата на Италия. „Старата госпожа” се наложи с 2:1 като гост на „росонерите” и по този начин взе ценен аванс преди реванша на „Ювентус Арена”.

Днешният двубой на „Джузепе Меаца” бе интересен, а и двата отбора имаха своите шансове, като все пак Ювентус се представи малко по-добре от своя съперник. Първата възможност обаче се откри пред Милан – в 10-ата минута Сеедорф пробва късмета си, но топката не се озова в мрежата на Сторари. Последваха равностойни минути, а в 34-ата минута се стигна и до първото по-чисто положение за Ювентус – Джакерини нанесе силен изстрел, топката рикошира в тялото на играч на противника и полетя коварно към Амелия, който обаче с блестящ рефлекс изби в корнер. До почивката нито един от двата тима не достигна до гол и краят на първото полувреме дойде при нулево равенство.

След подновяването на играта „бианконерите” успяха да поведат още в началните минути на втората част. Резултатът бе открит в 53-ата минута, когато Бориело нанесе удар от чиста позиция, Амелия изби, но топката отиде право в Касерес, който на празна врата не сбърка за 1:0. Милан бързо се опита да се върне в срещата. В 61-ата минута Сеедорф изпълни пряк свободен удар, но кълбото излезе в аут, а в ответната атака пък „старата госпожа” можеше да удвои аванса си, но изстрел на Дел Пиеро премина много близо до дясната греда.

Малко след този пропуск равенството бе възстановено. Точен за 1:1 бе Ел Шарави, който от близко разстояние забоде кълбото зад Сторари след отличен пас с глава на Амброзини. В 69-ата минута бе отменен гол за „росонерите” поради засада, а в 71-ата минута се стигна до една от най-чистите ситуации за Милан в срещата. Ибрахимович нанесе силен удар от около пет метра, но Киелини подложи крак и кълбото излезе в корнер.

Така се стигна до 83-ата минута, когато резултатът стана 2:1 в полза на Ювентус, а герой отново бе Мартин Касерес, който с прецизно изпълнение от границата на наказателното поле на Милан прати кълбото в горния десен ъгъл на вратата на безпомощния Амелия. „Росонерите” направиха опит отново да се върнат в срещата, но не успяха да намерят начин да отбележат втори гол, който да им донесе поне равенството, и записаха поражение.

Стартови състави:

Милан: Амелия, Бонера, Мексес, Тиаго Силва, Антонини, Амброзини, Ван Бомел (Лопес 85'), Емануелсон (Робиньо 61'), Зеедорф, Ел Шарави, Ибрахимович

Ювентус: Сторари, Касерес, Бардзали, Бонучи, Киелини, Пирло, Падоин (Мароне 70'), Джакерини, Естигарибия, Дел Пиеро (Куалярела 67'), Бориело (Вучинич 67')