3. Ювентус прегази Рома и се класира за полуфиналите (видео)

Ювентус прегази Рома и се класира за полуфиналите (видео)

"Старата госпожа" отнесе "вълците" с 3:0 и ще играе в полуфиналната фаза на турнира за Купата на Италия

Отборът на Ювентус си осигури място на полуфиналите на турнира за Купата на Италия. „Старата госпожа” се наложи с 3:0 над Рома в четвъртфинален двубой, проведен на „Ювентус Арена”. „Бианконерите” се представиха доста по-добре от съперника си и заслужено се добраха до победата. „Вълците” пък завършиха сблъсъка с 10 души, като играха с човек по-малко от 68-ата минута.

„Старата госпожа” започна по-добре още от самото начало и усилията на играчите на Антонио Конте бяха възнаградени в 7-ата минута, когато Джакерини бе точен за 1:0. Футболистът не остави шансове на Маартен Стекеленбург и даде ценен аванс на своя тим. „Бианконерите” имаха поводи за радост точно когато изтичаше половин час игра от началото на мача, след като тогава резултатът стана 2:0. Точен със страхотно изпълнение бе нападателят Алесандро Дел Пиеро. До почивката нито един от двата тима не достигна до гол и краят на първото полувреме дойде при резултат 2:0.

След подновяването на играта двата тима стартираха равностойно, а в 68-ата минута се стигна до момента, когато „вълците” останаха с човек по-малко. Пътя към съблекалните пое Ламела, който удари без топка Киелини, а главният съдия взе решение да покаже на футболиста директен червен картон. Така Рома трябваше да довърши мача с 10 души.

Ювентус достигна до третия си гол в последната минута от редовното време. Куалярела беше изведен сам срещу вратаря отляво, реши да играе комбинативно и пусна успоредно на голлинията към Матри, но Кяер с шпагат изчисти във вратаря, той не се намеси добре и топката влетя в долния десен ъгъл.

По този начин Ювентус си осигури класически успех с 3:0 и ще играе в полуфиналната фаза. В следващия си мач от Серия А „старата госпожа” е домакин на един от конкурентите за титлата – Удинезе. Рома пък приема на свой терен Болоня.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)