3. Ювентус продължи възхода с разгром над Емполи (ВИДЕО)

Ювентус продължи възхода с разгром над Емполи (ВИДЕО)

Торинци излязоха седми с 19 точки

Ювентус спечели с категоричното 4:0 домакинството си на Емполи от 11-ия кръг на Серия А.

В 6-ата минута опасен удар на Мойс Кийн премина покрай левия страничен стълб на вратата на гостите. Две минути по-късно крилото се разписа за 1:0. Филип Костич му даде асистенцията. Юве продължи да е по-активният отбор и създаваше положения през вратата на Емполи.

В 32-рата минута Кийн засече центриране с глава, но вратарят Матия Дестро спаси. Четири минути по-късно Маккени пропусна златен шанс да удвои преднината на торинци. Това се случи в началото на второто полувреме. В 56-ата минута Хуан Куадрадо центрира от ъглов удар. Маккени засече с глава и не остави шансове на Матия Дестро.

В следващите минути Душан Влахович и Филип Костич пропуснаха да покачат на 3:0. В 65-ата минута Кийн порази мрежата, но голът не беше зачетен заради засада. Ситуацията беше спорна и беше преразгледана от ВАР, но нищо не се промени от първоначалното решение на реферите.

В 82-рата минута Юве все пак реализира трети гол. Адриен Рабио този път се възползва от подаване на Куадрадо и заби топката в мрежата зад Дестро.

В последните минути от редовното време Аркадиуш Милик и Фабио Мирети не се възползваха от голови възможности. Дълбоко в добавеното време Юве все пак направи победата си още по-убедителна, отбелязвайи четвърти гол. Рабио отново се разписа, като се възползва от пас на Данило.

В следващия кръг Ювентус гостува на Лече, докато Емполи приема Аталанта.