3. Ювентус разгроми датския шампион с 4:0 (+ВИДЕО)

Ювентус разгроми датския шампион с 4:0 (+ВИДЕО)

"Старата госпожа" прекъсна кошмарната серия от 9 поредни хикса в евротурнирите и подгони Челси и Шахтьор

Ювентус напълно надигра Нордселанд и спечели с 4:0 за първия си успех в група “G” на Шампионската лига. Маркизио, Видал и Джовинко вкараха попаденията през първата част, а резервата Куалярела добави един след паузата. Първата победа на „Старата госпожа” в евротурнирите след 9 поредни ремита можеше да е и много по-убедителна.

В другия мач от групата Челси спечели с 3:2 срещу Шахтьор (Донецк). Шахтьор и Челси имат по 7 точки на върха, Ювентус ги следва по петите с 6, Нордселанд остана на дъното с една.

На „Ювентус Арена” Матри партнираше на Джовинко в атаката, а Исла играеше на десния фланг. Именно от десния фланг дойдоха и трите гола на „бианконерите” преди почивката.

Джовинко стартира мача много активно, но бе спрян със спорна засада в самото начало.

Силният старт се отплати след 6 минути. Перфектно ниско центриране на Исла отдясно намери Маркизио и халфът с точен удар откри резултата.
Джовинко не можа да преодолее вратаря в 16-ата минута, после Матри на два пъти се забави в добри позиции, а Видал вместо да вкара от 10-ина метра изрита в облаците след хубав пас от корнер.

Ювентус удвои преднината точно в средата на първата част. Пак Исла центрира отдясно, Видал стреля в защитата, Рунйе опита да гардира топката, но почти до аутлинията Видал изненада вратаря на гостите и със шпагат от малък ъгъл прати в мрежата за 2:0.

Три минути по-късно Пирло от корнер качи на главата на Матри, но таранът нацели горната греда.

Хансен отрази блестящо страховит шут на Маркизио, но третият гол дойде в 37-ата минута. И отново отдясно.

Пирло пусна за Джовинко, „Атомната мравка” беше един на един със защитник и с красив фалцов удар високо в далечния ъгъл матира стража на датския шампион за 3:0.

След паузата Погба замени Видал, а Джовинко отстъпи място на Куалярела.

Матри не спираше да пропуска, като този път Куалярела го изведе сам срещу вратаря, Матри можеше да вкара както поиска, но при опита да заобиколи Хансен се забави и притичал бранител му изби топката.

15 минути преди края Куалярела също се разписа, за да оформи разгрома. Пирло центрира от корнер отдясно, Матри продължи назад с глава и пак с глава Куалярела връхлетя върху кълбото за крайното 4:0.