3. Ювентус със срамно отпадане от Лига Европа (видео)

Ювентус със срамно отпадане от Лига Европа (видео)

Манчестър Сити разби Залцбург с 3:0 (видео)

Отборът на Ювентус записа едно от най-срамните си участия в евротурнирите, след като отпадна още в груповата фаза на турнира Лига Европа след равенство 1:1 с тима на Лех Познан. Срещата се игра на стадион „Миейски” и бе от програмата на група „А” на надпреварата.

Двубоят започна с неточни изстрели на Киелини и Маркизио, а в 12-ата минута домакините излязоха напред в резултата, след като Стилич центрира от корнер на близката греда, където Рудневс засече с глава и изведе полския тим напред в резултата – 1:0.

След попадението „старата госпожа” опита да възстанови статуквото, но пропуски направиха Красич, Бонучи и Дел Пиеро. До почивката „бианконерите” продължиха да натискат, но така и не се стигнаха до гол.

Втората част стартира с неточен изстрел на Джурджевич, а в 59-ата минута примерът му бе последван и от Симоне Пепе. След това положение играта се понакъса, въпреки че италианците продължиха да владеят повече топката.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Красич изведе Якуинта в наказателното поле, а нападателят с хладнокръвен удар с десния крак оформи крайното 1:1.

Този хикс обаче се оказа недостатъчен за „старата госпожа” да запази шансове за продължаване напред, след като тимът заема 3-о място в подреждането с актив от 5 точки. Лех пък е 2-и с 8 пункта, но с по-добри показатели от „бианконерите”.

В другия мач от тази група „А” отборът на Манчестър Сити излезе еднолично начело след класически успех с 3:0 над тима на Залцбург, в среща играна на стадион „Сити ъф Манчестър”.

Двубоят започна с натиск на англичаните и неточни удари на Филипс, Балотели и Лескът. Така се стигна до 18-ата минута, когато Сабалета центрира отляво, а Балотели засече ефектно във въздуха с левия крак и изведе „гражданите” напред в резултата – 1:0.

До края на полувремето Сити продължи да натиска, но Балотели пропусна още на няколко пъти, а до нов гол не се стигна.

Втората част стартира със страхотна възможност за италианския национал, който премина покрай бранител и стреля силно с десния крак, но топката срещна гредата. В 65-ата минута Джонсън намери Виера в наказателното поле, французинът върна за Балотели, който отблизо не сгреши за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Джонсън в 78-ата минута, след като премина през цялата отбрана на гостите и с техничен удар с десния крак препарира за трети път Тремел.

След тази победа „гражданите” се изкачиха еднолично на върна във временното класиране с актив от 10 точки, на 2 пред 2-ия Лех Познан. Гостите от Залцбург пък са 4-и с едва 2 пункта.