3. Ювентус се справи с Чезена и излезе 4-и в Италия (видео)

Ювентус се справи с Чезена и излезе 4-и в Италия (видео)

Божинов с 25 минути при нова загуба на Парма

Отборът на Ювентус продължава с ренесанса си под ръководството на Луиджи дел Нери, след като днес надигра с 3:1 новака Чезена. Срещата се игра на стадион „Олимпико” в Торино и бе от програмата на 10-ия кръг на Серия „А”. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Пелегрино си изкара втори жълт картон в 41-ата минута.

Двубоят пък започна отлично за Чезена и в 11-ата минута Скелото свали с глава за Хименес в наказателното поле на Юве, а вторият с шут с левия крак отблизо изведе изненадващо гостите напред в резултата.

След гола гостите направиха нови три пропуска чрез Джакерини, Пароло и отново Джакерини, преди да се стигне до 31-ата минута, когато Пелегрино повали в наказателното поле Бонучи и реферът отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана живата легенда на „старата госпожа” Алесандро Дел Пиеро, който в типичния си стил запази хладнокръвие и възстанови статуквото – 1:1.

Само 10 минути по-късно Пелегрино си изкара втори жълт картон и остави своите с човек по-малко, а в 42-ата Куалярела засече с глава центриране на Маркизио и покачи на 2:1. Крайното 3:1 пък оформи Якуинта в 87-ата минута, когато намери добре кълбото с десния крак след центриране на Салихамиджич.

След тази победа Ювентус се изкачи на 4-о място във временното класиране с актив от 18 точки. Гостите от Чезена пък са 19-и с 8 пункта.

В друга среща от този 11-и кръг на Калчото тимът на Наполи победи състава на Парма с 2:0 и задълбочи кризата в състава на „дуковете”, които нямат победа от 1-ия кръг, когато надиграха Бреша с 2:0. Срещата се игра на стадион „Сан Паоло”, а българинът Валери Божинов влезе като резерва за гостите в 65-ата минута, но не се запомни с нищо.

Иначе отборът на Наполи поведе в 19-ата минута, когато Кавани бе изведен в наказателното поле от Зунига и с десния крак не остави шансове на Миранте за 1:0. До края на първата част резултатът остана непроменен и двата тима се оттеглиха на почивка при 1:0 за домакините.

През второто полувреме положенията пред двете врати бяха малко повече, като в началото с пропуски се отчетоха Кавани и Хамшки. За Парма пък неточни пред гола бяха Креспо и Маркес. В 86-ата минута пък Кавани оформи крайното 2:0 с хубав удар с десния крак от труден ъгъл.

След този успех тимът на Наполи се намира на 5-а позиция във временното класиране с 18 точки. Гостите от Парма пък са 18-и с 8 спечелени точки.
Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1