3. Ювентус си върна аванса на върха с успех във Верона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус си върна аванса на върха с успех във Верона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите победиха Киево с 2:1, Анелка не се появи в игра

Юветнус победи Киево с 2:1 като гост в 23-ия кръг на Серия А и си върна аванса от три точки на върха пред Наполи. Матри и Лихщайнер дадоха комфортен аванс на италианския шампион преди почивката, а след паузата Теру върна едно попадение за Киево.

Джовинко и Матри водеха атаката, Лихщайнер и Де Челие играеха по двата фланга, а в средата бяха Пирло, Погба и Видал. Никола Анелка бе на пейката, но така и не се появи в игра в този мач. Ювентус през миналия сезон не успя да победи Киево и срещите завършиха навравно

Ювентус започна уверено и разиграваше със самочувствие в центъра, където титулярите Пирло, Погба и Видал диктуваха темпото.

10 минути бяха нужни на „Старата госпожа” да разпечата мрежата. Артуро Видал пусна елегантен прехвърлящ пас зад защитата и красиво от въздуха Алесандро Матри с левия крак намери долния десен ъгъл – 0:1.

Алберто Палоски беше активен за „летящите магарета” в предни позиции, но негов шут бе избит, а после втори негов опит бе прекалено лек и Буфон лови на близката греда.

Джовинко направи двойно с Матри, но когато се пребори и излезе очи в очи с вратаря Пуджони шутира ниско по диагонала, но и покрай гредата.

Пирло върна заучено от пряк свободен удар за Видал, но изстрелът на чилиеца от въздуха бе избит от бранител в корнер. Буфон излезе напред и със шпагат изпревари Палоски пред другата врата.

Пуджони укроти удар на Пирло над стената от пряк свободен удар, а Лихщайнер накара стража да спсява.

Швейцарският десен бек обаче се разписа в края на първата част и удвои аванса на „бианконерите”. Джовинко организира бърза контра, размени пасове с Матри в наказателното поле, после Мравката с петичка намери Лихщайнер, който прати в горния десен ъгъл – 0:2 в 42-ата минута.

Треньорът на Киево Еуженио Корини не бе доволен и направи две промени на почивката. Сеймур и Ачерби се появиха в игра.

Ювентус сякаш задряма в началото на втората част и цялата агресия и преса в играта на гостите се изпари.

Киево се възползва от отпускането на съперника и върна едно попадение в 52-ата минута. Хетемай прати напред с дълъг пас, Палоски с гърди свали за Сирил Теру и французинът без да се бави матира Буфон с удар в долния ляв ъгъл за 1:2.

Голът стресна шампионите и те си върнаха контрола над мача. Неефективният Джовинко бе заменен от Куалярела, а гостите пак започнаха да създават опасности.

Ачерби блокира удар на Матри, а Погба от воле не намери целта. Френският халф бе близо до гола, когато засече акробатично едно центриране на Де Челие отляво, но след странен рикошет кълбото излезе в корнер.

Ювентус води в таблицата с 52 точки, на 3 пред втория Наполи. Киево е 12-ти с 18 пункта.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)