3. Ювентус спечели при визитата си на Аталанта (ВИДЕО)

Ювентус спечели при визитата си на Аталанта (ВИДЕО)

Буфон спаси дузпа

Ювентус спечели с 1:0 при визитата си на Аталанта в първия мач от полуфиналния сблъсък помежду им в турнира за Купата на Италия.

Победният гол за „бианконерите” падна още в самото начало, а негов автор стана Гонсало Игуаин (3).

В 23-ата минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Меди Бенатия в наказателното пола. Съдията Паоло Валери се допита до системата ВАР и посочи бялата точка. Гомес се нае да изпълни наказателния удар, но Джанлуиджи Буфон спаси изстрела му.

В 28-ата минута Юве можеше да удвои преднината си. Матия Де Шилио центрира по земя за Игуаин, който стреля от движение, но над вратата.

В 35-ата минута гостите организираха хубава атака с едно докосване, топката бе подадена за Блес Матюиди на границата на наказателното поле, но той не успя да я прати в мрежата на съперника.

В 74-ата минута Де Шилио центрира в наказателното поле, където Манджукич се извиси и стреля с глава, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

Домакините стигнаха до голова възможност в 79-ата минута, когато Йосип Иличич отправи удар, който обаче попадна в ръцете на Буфон.
В 84-ата минута Игуаин получи на добра позиция централно срещу вратата, но ударът му от границата на пеналта не бе особено добър и премина встрани.

В 88-ата минута домакините стигнаха до страхотно положение. Андреа Петаня изскочи очи в очи с Буфон, но вратарят самоотвержено излезе и блокира изстрела му. След това и Ремо Фрюлер пробва шут, който бе блокиран от защитник пред вратата.