3. Ювентус удари Милан за рекорден шести пореден път (ВИДЕО)

Ювентус удари Милан за рекорден шести пореден път (ВИДЕО)

Пауло Дибала оползотвори перфектна атака на "Старата госпожа" след 66 нулеви минути

Ювентус постигна рекордна 6-а поредна победа над Милан в Серия А след 1:0 в дербито на 13-ия кръг, което се проведе в Торино.

Единствения гол отбеляза Пауло Дибала в 66-ата минута, когато вратарят на гостите от Милано Джанлуиджи Донарума капитулира.

Джиджи Буфон направи своя дебют в Серия А точно преди 20 години – 4 години преди Донарума да се роди. Днес легендата трябваше да се намесва само веднъж - в добавеното време.

Алесио Черчи беше оставен абсолютно непокрит в 27-ата минута, пропускайки отлична възможност. Той чукна с глава в празно пространство вместо да стреля във вратата.

Патрис Евра беше заменен принудително заради мускулен проблем.

Най-чистото положение за който и да е от двата отбора беше в 41-ата минута, когато Бонавентура можеше да си отбележи автогол при шут на Ернанес. Но Джанлуиджи Донарума внимаваше и извади в ъглов удар.

Милан владееше топката в едва 37,5% от времето през първото полувреме, което е най-слабото за „росонерите” този сезон.

Ювентус продължи да търси попадението и през второто полувреме. Силен удар на Погба пред пеналта беше отново спасен от Донарума.

Юве най-накрая откри в 66-ата минута. Дибала от упор разстреля Донарума, след като Алекс Сандро и Пол Погба разиграха чудесно на двойно. Последният брилянтно върна, а Сандро центрира отляво. Дибала гардира и от воле заби в мрежата.

Милан можеше да изравни в 71-ата минута, когато Куцка отигра добре центриране на Черчи, но прати от въздуха над вратата.

Чак в 93-ата минута Милан отправи първия си изстрел в очертанията на вратата. Буфон обаче спаси удара на Черчи.

Така, Ювентус се изкачи на 6-ото място в класирането, като изпревари Милан с 1 точка и съкрати разликата с лидерите на 6 точки. След шокиращия старт Юве се върна в борбата за титлата.