3. Ювентус записа 12-та поредна победа в Серия „А” (ВИДЕО)

Ювентус записа 12-та поредна победа в Серия „А” (ВИДЕО)

„Бианконерите” биха Сампдория с 4:2 и отново са с 8 точки пред Рома

Италианският шампион Ювентус постигна своя 12-ти последователен успех в Серия „А”.

В среща от XX кръг на Калчото възпитаниците на Антонио Конте се наложиха с 4:2 у дома над Сампдория и така отново водят с 8 точки на върха пред втория Рома.

„Бианконерите” започнаха много силно срещата и през първото полувреме контролираха изцяло случващото се на терена.

Още в 18-ата минута Пол Погба изведе с хитър пас Артуро Видал зад гърба на отбраната и чилиецът с техничен удар откри резултата – 1:0.

Едва шест минути по-късно Юве стигна до аванс от две попадения. Това стана, след като Карлос Тевес центрира от корнер и партньорът му в атака Фернандо Йоре с глава удвои преднината на своите.

След попадението обаче домакините понижиха оборотите и бяха наказани. В 38-ата минута, след едно прострелно центриране отляво, Андреа Барзали си отбеляза автогол и даде надежди на гостите.

Те обаче бяха попарени в ответната атака на „Старата госпожа”, когато Видал бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана щатният изпълнител Видал и отново показа нагледно как се изпълнява дузпа – 3:1.

След почивката темпото на игра спадна, а гостите се възползваха от това и съумяха отново да намалят резултата.

В 70-ата минута нападателят им Маноло Габиедини се разписа след корнер, а три по-късно отново той стреля от далечна дистанция, но топката срещна напречната греда и за щастие на безпомощния Джанлуиджи Буфон, не влезе във вратата му.

Ювентус обаче отговори подобаващо и в 78-ата минута Видал асистира на Пол Погба, за да може френският национал да сложи точка на спора с далечен шут за 4:2.

Така Сампдория записа трета поредна загуба далеч от дома и остана с 21 точки в своя актив след 20 изиграни срещи.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1