3. Ювентус затъна в катеначото на Сампдория - 1:1

Ювентус затъна в катеначото на Сампдория - 1:1

Сампдория сложи прът в спиците на Ювентус, след като успя да издрапа до равенство 1:1 при гостуването си на "Олимпико" в Торино, в среща от 24-ия кръг на Серия А.

Сампдория сложи прът в спиците на Ювентус, след като успя да издрапа до равенство 1:1 при гостуването си на "Олимпико" в Торино, в среща от 24-ия кръг на Серия А.

Пацини охлади тифозите на Юве в 11-ата минута, а единствено Амаури в 63-ата оползотвори един от многото шансове пред домакините.

През първата част опрелено късметът не бе на страната на домакините. Възпитаниците на Клаудио Раниери имаха пълно териториално превъзходство, но късметът и магията на Касано помогнаха на Самп да се оттегли на почивка с гол аванс.

След спокойно начало на срещата, дойде 11-ата минута, когато Касано напредна в полето на Юве и пусна много хитър пас към Пацини в коридор, който напредна и матира Буфон - 0:1.

От този миг насетне доминацията на "бианконерите" бе пълна. Те заредиха атака след така към вратата на Кастелаци, който имаше страхотни намеси, но и не малка доза късмет.

Фортуна бе изцяло обърнала гръб на Амаури и Недвед. Бразилецът имаше чудесни възможности да вкара отблизо, но не успя да изравни, докато Недвед на два пъти уцели гредата.

В 39-ата минута Каморанези центрира към Амаури, но бразилецът не успя да уцели вратата от непосредствена близост. Две минути по-късно Недвед бе изведен на уникална позиция от Дел Пиеро, но техничният му удар срещна страничната греда, а защитник на Самп изби пред голлинията.

В последните мигове на първото полувреме Недвед стреля с глава, но този път напречната греда бе верен помощник на Кастелаци. Единственото по-сериозно положение за Дория през първото полувреме, освен гола, бе пред Пацини, който се опита с пета да изненада Буфон при едно меле, но топката отиде над гредата.

През втората част отново Юве играеше изцяло в половината на гостите, но първият шанс бе пред "блучеркатите". В 51-ата минута Касано центрира, а топката след рикошет се удари в десния страничен стълб на Буфон.

Пет минути по-късно основният стълб в отбраната на Самп Андреа Раги се контузи и това помогна на Юве да продължи с бесните атаки. В 61-ата минута Ювентус най-после се добра до гол. Джовинко центрира към Амаури и този път таранът не сбърка с глава - 1:1.

Само две минути по-късно можеше да се стигне до пълен обрат - Дел Пиеро изпълни страхотен фаул отдясно на наказателното поле, но топката отново отиде в напречната греда. Това обезкуражи домакините и те започнаха да атакуват далеч по-хаотично.

Торинци сипеха топката в пеналта на съперника, но защитата на Сампдория се справи с центриранията пред Кастелаци. Последното по-сериозно положение бе в 83-ата минута, когато Джовинко стреля опасно, но стражът на гостите бе на мястото си.

Така Ювентус изостана в борбата за титлата, като има 47 точки след 24 кръга. Интер е първи с 53, а Милан трети с 45, но двата тима ще изиграят довечера мача помежду си - Derby della Maddonina. Точката бе 26-а в актива на Касано и компания през този сезон.

ЮВЕНТУС - САМПДОРИЯ 1:1

0-1 Пацини (11')

1-1 Амаури (63')

Състави:

Ювентус: Буфон - Григера, Мелберг, Легроталие, Молинаро - Каморанези (68 - Маркиони), Поулсен (46 - Джовинко), Тиаго (89 - Маркизио), Недвед - Дел Пиеро и Амаури.

Сампдория: Кастекаци, Гасталдело (71 - Фери), Раги (57 - Да Коста), Станкевичус - Падалино, Паломбо, Самарко, Франческини, Пиери - Пацини и Касано (75 - Циглер).

Жълти картони: Недвед и Легроталие (Ювентус); Гасталдело (Сампдория)

Рефер: Даниеле Орсато

Стадион: "Олимпико" - 23 056 зрители