3. ЗА ЕДНО ПОЛУВРЕМЕ: Наполи отказа Специя и се класира на полуфинал (ВИДЕО)

ЗА ЕДНО ПОЛУВРЕМЕ: Наполи отказа Специя и се класира на полуфинал (ВИДЕО)

Андрей Гълъбинов беше сменен на почивката при тежката загуба на тима му за Купата

Наполи разби с 4:2 Специя и се класира за 1/2-финала от турнира за Купата на Италия. Домакините от Неапол решиха всичко през първото полувреме, когато вкараха и четирите си гола. Българският нападател на гостите Андрей Гълъбинов започна като титуляр, но бе заменен на почивката.

Головата фиеста стартира още в петата минута. При разбъркване в наказателното поле топката стигна до Пьотър Жиелински, който отправи удар и след рикошет топката върху напречната  греда. Елсейд Хисай я овладя и подаде за Кулибали, който отблизо с пета вкара красив гол за 1:0.

В 20-ата минута резултатът бе удвоен. Лосано получи пас зад защитата, напредна и със силен шут покачи на 2:0. Десет минути по-късно Матео Политано направи резултата класически. Той бе изведен с прехвърлящ пас и елегантно чукна кълбото покрай вратаря.

Наполи можеше да вкара куриозен гол в 33-ата минута, когато Инсиние опита да прехвърли вратаря на съперника почти от центъра и малко не му достигна да успее. Четвъртият гол за домакините все пак стана факт в 40-ата минута, когато Инсиние бе оставен необезпокояван да напредне с топка в крака и да подаде за Елмас, който стреля във вратата за 4:0.

През втората част Наполи пожали съперника и видимо намали оборотите, за да запази сили за важните мачове, които предстоят в Серия "А". Това позволи на Специя да вкара два бързи гола. Първо Гияси се разписа в 71-ата минута, засичайки подаване на Дженаро Акампора отблизо, а след това и самият Акампора вкара в 73-ата минута с далечен удар и с помощта на рикошет.

На полуфиналите Наполи ще изиграе два мача с Аталанта.

Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион