3. За историята: Салах вдъхнови Ливърпул след ерата "Клоп" (ВИДЕО)

За историята: Салах вдъхнови Ливърпул след ерата "Клоп" (ВИДЕО)

Египтянинът с гол и асистенция за 5 минути, зарадва Слот и постави рекорд

Мохамед Салах продължи традицията да вкарва в първия кръг на английската Висша лига като се отчете с гол и асистенция за успеха на Ливърпул с 2:0 при визитата на коравия новак Ипсуич.

Новият треньор Арне Слот, който наследи легендарния Юрген Клоп, видя как първото полувреме бе равностойно и завърши без попадения, но през второто само за 5 минути Салах се развихри и реши мача.

Египтянинът изработи първия гол, доставяйки перфектен пас за Диого Жота, който отблизо откри в 60-ата, а в 65-ата Мо вкара за 9-и път на старта и вече е най-резултатен по този показател в историята на Премиършип.

През първото полувреме на "Портман Роуд" домакините имаха няколко опасни контраатаки, които изнедаха отбраната на "червените", но не успяха да ги материализират.

От своя страна възпитаниците на нидерландския специалист изпитваха трудности при създаването на чисти голови положения.

Най-добрата им ситуация дойде в заключителната фаза на първото полувреме, когато Трент-Александър Арнолд стреля силно от границата на наказателното поле, но не успя да намери рамките на вратата.

Всичко по-интересно се случи през втората част. След час игра португалският национал Диого Жота се възползва от лошо позициониране на противниковата отбрана и изведе Ливърпул напред в резултата.

Пет минути по-късно Мохамед Салах удвои аванса на "мърсисайдци", след като направи ефектна комбинация с Доминик Собослай и преодоля с лекота вратаря на Ипсуич Кристиан Уолтън, като по този начин донесе трите точки в актива на Ливърпул.

ИПСУИЧ - ЛИВЪРПУЛ 0:2