3. За първи път в историята Манчестър Сити е на полуфинал в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” отстраниха ПСЖ след успех с 1:0 на „Етихад”

За първи път в своята история Манчестър Сити се класира за полуфиналите на Шампионска лига.

„Гражданите” победиха у дома Пари СЖ с минималното 1:0 и така продължиха напред с общ резултат 3:2.

Техният наставник Мануел Пелегрини реши да остави на пейката халфа Яя Туре, докато колегата му Лоран Блан реши да експериментира и заложи на схема с трима централни бранители.

Това доведе до объркване в състава на столичани и Манчестър Сити започна много силно в първите минути, окуражаван от своите фенове.

Още преди да са изтекли началните пет минути Блан промени мнението си и неговите момчета заиграха с четирима в отбрана, което значително подобри представянето на тима.

В 16-ата минута голмайсторът на парижани Златан Ибрахимович отправи страхотен шут от свободен удар, но вратарят на домакините Джо Харт бе на висота.

„Гражданите” отговориха с далечен изстрел на Серхио Агуеро, който често бе фаулиран от футболистите на гостите.  В 29-ата минута именно аржентинският нападател се откъсна в пеналта и бе спрян с цената на нарушение от вратаря Кевин Трап.

Реферът отсъди дузпа и Агуеро застана зад топката, но за ужас на домакинските фенове я прати покрай вратата. Така той пропусна за втори път в последните си три опита от бялата точка в Шампионската лига, макар че преди това бе вкарал пет поредни наказателни удара.

Малко по-късно стрелецът на „небесносините” имаше нужда от лекарска помощ, но остана на терена, ала впоследствие Тиаго Мота не можа да се похвали със същото и бе заменен принудително от Лукаш Моура.

В крайна сметка Пари СЖ заигра в далеч по-познатата схема 4-2-3-1, но до почивката така и не можа да създаде добро положение за гол, а единственият точен удар към някоя от двете врати бе онзи на Ибрахимович в 16-ата минута.

След паузата Златан отново отправи чудесен изстрел от статично положение, но Харт пак показа класа и не позволи на шведа да ликува.

В 54-ата минута това стори резервата Лукаш Моура, ала за кратко, защото попадението му справедливо бе отменено заради засада.

Впоследствие мачът бе равностоен, а атаките се редуваха една след друга.

В 74-ата минута Манчестър Сити нанесе своя удар. Това се случи след едно центриране отляво, предизвикало хаос в отбраната на „принцовете”.

Топката се озова у Кевин де Бройне, който от дъгата пред пеналта я насочи неспасяемо в долния ъгъл и хвърли „Етихад” в екстаз – 1:0.

Не след дълго Пари СЖ имаше шанс да изравни, но Джо Харт спаси шута на останалия сам срещу него Единсон Кавани.

Малко преди края Ибрахимович вкара гол, който обаче също бе отменен, защото шведът бе в засада по време на центрирането.

Така в крайна сметка Манчестър Сити продължава напред, докато ПСЖ за четвърта поредна година отпадна в ¼-финалите на Шампионската лига.
Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)