3. Задна ножица на Суарес и два на Меси отказаха бързо Севиля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Задна ножица на Суарес и два на Меси отказаха бързо Севиля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците излязоха временно на върха с точка пред Реал Мадрид, който има два мача по-малко

С два гола на Лионел Леси и един на Луис Суарес Барселона отказа Севиля още до 33-ата минута на „Ноу Камп” за успеха с 3:0 в междинния 30-и кръг на Примера дивисион. Така каталунците се качиха за около два часа на върха, но после Реал Мадрид отново ги свали оттам с победа с 4:2 като гост на Леганес. Реал води с две точки на върха и има мач по-малко.

Лео Меси има вече 43 гола в 41 мача през сезон 2016/17 във всички турнири и води в голмайстоската листа в Ла Лига с 27 гола, втори е Луис Суарес с 24. Самуел Умтити продължи да носи късмет на "блаугранас" и в 18 мача с него като титуляр тимът има 18 победи.

Луис Енрике пусна наглед оптимален състав, връщайки сред титулярите Пике, Умтити, Иниеста и изтърпелия наказание Меси. Срещата започна с тотален натиск на Барселона и Лео Меси удари напречната греда със силен удар от около 25 метра, а съдията не даде дузпи при две отделни претенции на каталунците. Неймар от малък ъгъл нямаше как да затрудни Серхио Рико.

Защитата на Барса имаше типичния си момент на заспиване в 16-ата минута, когато всички вдигаха ръка за засада, каквато не бе вдигната и Марк-Андре тер Щеген спаси ниския шут на Н’Зонзи в близкия ъгъл.

Ракитич с глава насочи малко над целта, но глухата защита на Севиля бе пробита в 25-ата минута. Лео Меси надбяга двама по десния фланг и центрира ниско на първа греда, Клеман Ленгле изби нагоре, а Луис Суарес посрещна топката с красива задна ножица и вкара отблизо под гредата за 1:0.

Андалусийците опитаха да отговорят с атаки от своя страна, но бързо бяха попарени с втори гол. Само три минути след гола на Суарес, Ракитич се впусна напред в контра четирима на трима и намери Неймар наляво, неговият нисък пас беше по-силен от необходимото, но Луис Суарес върна също по земя за свободния Лео Меси, който от границата на вратарското поле отбеляза през краката на Рико за 2:0.

Набързо Барса реши мача с трети гол още в 33-ата минута. Севилци не можаха да изчистят добре от два опита след корнер пред тяхната врата и Меси с воле от въздуха прониза Рико в близкия десен ъгъл, където му вкара и преди това за 3:0.

Меси опита на два пъти да направи хеттрик до почивката, но и двата пъти беше затворен навреме.

Хорхе Сампаоли направи двойна смяна на полувремето и извади Меркадо и Насри, но това не промени отчетливо съотношението на силите на терена.

Сарабия стреля от външната страна на гредата, а Луис Енрике си позволи да съхрани част от силите на Луис Суарес и го смени още в средата на втората част. Алкасер изпусна сам срещу вратаря, а Ракитич прати над вратата при добавката.

Неймар се забавляваше с финтове и в добавеното време изнерви Витоло, който го изрита съвсем умишлено не веднъж, а два пъти в рамките на секунди и заслужи директен червен картон, а победата остана класическа за Барселона.

Барса има 69 точки, Реал Мадрид води със 71 и мач по-малко. Севиля е четвърти с 58.