3. Залцбург надви Лацио с малко помощ от съдията и се класира за следващата фаза, „орлите” отпаднаха безславно

"Биковете" с пълен актив от точки - 5 победи в 5 мача

Отборът на Залцбург постигна ценна победа с 2:1 при домакинството си на Лацио от 5-ия кръг в група „G” на Лига Европа и по този начин осигури мястото си в следващата фаза на турнира. Така австрийците имат 5 победи от 5 мача, докато Лацио отпадна безславно от надпреварата. Последният мач на „орлите” срещу Левски на практика остава без значение.

Първото полувреме на срещата завърши без попадения, като тимът на домакините имаше съвсем леко предимство, което обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на Муслера.

В началото на втората част обаче „биковете” наложиха тотален натиск и стигнаха до гол в 52-ата минута, когато бранителят Афолаби засече с глава центриране от фаул и прати топката в мрежата на Лацио за 1:0. Само 5 минути по-късно обаче гостите от Италия успяха да изравнят. Мауро Сарате направи страхотен пробив от дясно, стреля силно, стражът на Залцбург спаси, но при добавката Паскуале Фоджа не сгреши за 1:1.

Така се стигна до 78-ата минута, когато дойде и най-спорният и решаващ момент в мача. Сарате навърза двама бранители в наказателното поле на домакините, при шпагата си Леитгеб игра с ръка и открадна топката от аржентинеца, но съдията остана безмълвен. След това бранителят на Залцбург изведе с дълъг пас Чой, който напредна в половината на Лацио, подигра се на два пъти с Крибари и с техничен удар прехвърли Муслера за крайното 2:1.

Така с тази победа австрийците си осигуриха първото място в групата с пълен актив от 15 точки от 5 мача. Виляреал се класира на второто място с 9 точки, а Лацио е трети с 6, но отпада от надпреварата, заради по-лошите си показатели в директните двубой с „жълтата подводница”. Българският шампион Левски пък остава последен без спечелена точка.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)