3. Залцбург покоси Рома в последния възможен момент (ВИДЕО)

Залцбург покоси Рома в последния възможен момент (ВИДЕО)

Австрийците взеха аванс от 1:0 преди реванша в Рим

РБ Залцбург постигна минимална победа с 1:0 срещу Рома в първия мач от плейофа във втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа. Единственото попадение в двубоя отбеляза Николас Капалдо в 88-ата минута.

Сучич отправи амбициозен удар от далечна дистанция в 8-ата минута, но в крайна сметка топката премина доста над напречната греда на Руи Патрисио.

Минута по-късно Капалдо форсира първото спасяване в мача, въпреки че Патрисио нямаше проблеми да отрази удара му.

Ноа Окафор имаше нелоша възможност в 11-ата минута, но ударът му не бе точен и топката прелетя над напречната греда на вратата на Руи Патрисио.

Стефан Ел Шаарауи направи добър пробив в 24-ата минута, след което намери Тами Ейбрахам с брилянтно центриране, а той стреля с глава, но право в ръцете на Филип Кьон.

Тами Ейбрахам отправи нов удар с глава в 26-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Залцбург.

Ел-Шаарауи се сблъска с Гурна-Дуат в наказателното поле на Залцбург в 30-ата минута, а „джалоросите“ имаха претенции за дузпа, но ситуацията бе подмината от рефера.

Рома направи много сериозен пропуск в 43-ата минута. Брайън Кристанте пусна дълъг пас към Тами Ейбрахам, който стреля, но Кьон спаси, а след това улови топката, преди Ел Шаарауи да направи добавката.

Лоренцо Пелегрини завъртя нов заплашителен корнер в наказателното поле на Залцбург в 73-ата минута, който отново намери Кристанте на близката греда. За съжаление на Рома, неговият удар с глава мина от грешната страна на гредата и се удари в страничната мрежа.

Осем минути по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Залцбург Смолинг продължи с глава към Белоти, който стреля, но Кьон направи страхотно спасяване, след което топката срещна напречната греда.

Залцбург поведе с 1:0 в 88-ата минута, когато Павлович центрира в наказателното поле на Рома, където Капалдо стреля с глава и прати топката във вратата на Руи Патрисио.