3. Защитник спаси Юнайтед от срам срещу последния (ВИДЕО)

Защитник спаси Юнайтед от срам срещу последния (ВИДЕО)

Португалец матира опашкаря Шефилд със страхотен гол

Манчестър Юнайтед стигна до драматична победа с 2:1 като гост на опашкаря Шефилд Юнайтед в мач от IX кръг на английската Висша лига.

Крайният защитник Диого Далот спаси „червените дяволи“ от нов срам със страхотен гол в 77-ата минута.

Преди това Скот Мактоминей откри в 28-ата, но в 34-ата направи дузпа, от която Оливър Макбърн изравни.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия легендарен бивш футболист на гостите сър Боби Чарлтън, а наставникът им Ерик тен Хаг заложи на експериментален състав поради липсата на почти цял отбор играчи.

В центъра на защитата бяха завърналият се това лято Джони Еванс и бившия капитан Хари Магуайър, като ляв бранител действаше Виктор Линдельоф, докато двойка вътрешни халфове бяха Скот Мактоминей и новото попълнение Софиан Амрабат.

„Остриетата“ се възползваха и започнаха много силно мача, осъществявайки домакински натиск, довел до 2 ранни спасявания на Андре Онана.

Впоследствие „червените дяволи“ се окопитиха и на свой ред имаха 2 шанса, но при първия Маркъс Рашфорд не сполучи, а при втория Расмус Хойлунд се размина на сантиметри от това да засече пред голлинията.

В 28-ата минута Мактоминей обаче не сгреши. Шотландският национал, вкарал и двата гола в добавеното време за още по-драматичния успех над Бърнли (пак с 2:1) в предишния мач, овладя в наказателното поле пас на Бруно Фернандеш, след което без забавяне прати топката в мрежата.

Не след дълго обаче именно Мактоминей игра с ръка в наказателното поле на гостите. Оливър Бърн реализира много майсторски отсъдената дузпа и изравни в 34-ата минута - 1:1.

Този резултат се запази до почивката, след която „червените дяволи“ заиграха доста по-агресивно и се настаниха трайно в половината на новаците като Амрабат удари греда с мощен шут от дистанция.

Въпреки това обаче чистите голови положения почти липсваха преди да дойде 77-ата минута, когато след една постепенна атака топката стигна до Диого Далот.

Португалският национал получи пред дъгата на пеналта и с прецизен изстрел я прати в горния ляв ъгъл на вратаря, за да донесе успеха на своите.

След него Манчестър Юнайтед събра 15 точки и заема 8-о място във временното класиране.

Шефилд остава закотвен на дъното със само точка като вече е в серия от 5 поражения.