3. Завръщането: Юрген Клоп срещу Борусия (Дортмунд) в Лига Европа

Завръщането: Юрген Клоп срещу Борусия (Дортмунд) в Лига Европа

Клоп ще отведе Ливърпул на "Сигнал Идуна" в първия мач, испанско дерби между Билбао и носителя на трофея Севиля

Голямо завръщане в Дортмунд очаква Юрген Клоп, отреди жребият за четвъртфиналите в Лига Европа. Мениджърът на Ливърпул ще се завърне на „Сигнал Идуна Парк” още в първия мач срещу бившия му тим Борусия (Дортмунд) в най-интересната двойка от  топ 8 на турнира.

Ливърпул спечели Купата на УЕФА на стадиона на Дортмунд „Вестфаленщадион” през 2001 година след един паметен финал и успех с 5:4 над Алавес. Това ще бъде голямото завръщане на Клоп в Дортмунд, където той е обожаван, защото успя да направи клуба два пъти шампион на Германия пред Байерн Мюнхен, а игра и финал в Шампионска лига през 2013-а, изгубен точно от Байерн с 1:2 на „Уембли”.

В другия много интересен сблъсък Севиля продължава защитата на трофея в испанско дерби с Атлетик (Билбао). Петият и шестият във временното класиране на Примера никога не са се срещали на европейската сцена досега.

Виляреал и изненадата Спарта (Прага) са единствените два отбора в тази фаза на турнира, които никога не са стигали до финал в турнир на УЕФА, но сега ще мерят сили в битка за място на полуфинал.

В първата изтеглена двойка Шахтьор (Донецк) гостува на Брага в първия мач. Двата отбора играха в Шампионска лига през сезон 2010/11, тогава Шахтьор спечели и двата мача, а в същия сезон Брага загуби финала в Лига Европа от сънародниците си от Порто.