3. Здравата битка между Сити и Ливърпул завърши без попадения

Здравата битка между Сити и Ливърпул завърши без попадения

Над 47 000 зрители на "Сити ъф Манчестър" не видяха гол в дербито от Висшата лига

Манчестър Сити и Ливърпул не успяха да си отбележат гол в дербито на 27-ия кръг от английската Висша лига.

Двубоят бе изпъстрен с много единоборства и малко голови положения. „Гражданите” продължават да нямат загуба у дома от месец април миналата година, а Ливърпул не записа поражение от Сити вече 10-и мач.

Битката между двата тима за 4-ото място в крайното класиране продължава. Отборът на Роберто Манчини е 4-и с 46 точки, а Ливърпул 5-и с 45. Астън Вила и Тотнъм обаче също гледат към мястото, даващо право за участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Мачът пропусна българското крило Мартин Петров, който има контузия и ще е аут за месец. За Ливърпул пък в игра се завърнаха испанският голмайстор Фернандо Торес и израелското крило Йоси Бенаюн.

Началните 15 минути бяха за гостите от Ливърпул. Стивън Джерард направи няколко отлични центрирания, но Макси Родригес и Мартин Шкъртел не успяха да се възползват от тях.

Постепенно обаче домакините овладяха инициативата. Адам Джонсън бе много активен по десния фланг, а Емануел Адебайор постоянно Даниел Агер.

Грешка на Пепе Рейна за малко не доведе до гол във вратата на „червените”, но Стивън Айрланд се засуети и мърсисайдци се справиха със ситуацията.

Най-чистото голово положение дойде в заключителните минути на първата част. Джерард центрира от ъглов удар, Шкъртел стреля с глава, но топката не намери целта.

Като цяло двата тима бяха доста предпазливи и закономерно се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с атаки към двете врати.

В 61-ата минута Адебайор спря топката с ръка, Уолтън остана безмълвен, след което нанесе страхотен удар, отразен със сетни усилия от Рейна. Минута по-късно Бабел извърши много грубо нарушение срещу Пабло Сабалета, но се отърва само с жълт картон.

В игра се появиха Йоси Бенаюн за Ливърпул и Крейг Белами за Сити. 16 минути преди края Джерард пробва рефлекса на Шей Гивън от над 20 метра, но ирландецът без проблеми улови топката.

След повече от месец лекуване на контузия, Фернандо Торес зарадва феновете на Ливърпул с появата си на Ийстландс. Той замени представилия се на ниво днес Бабел.

Адебайор успя да се откъсне в 80-ата минута от двойката Агер и Шкъртел, но словакът го догони и направи решителен шпагат. От последвалия корнер, тогоанецът стреля над вратата с глава.

Малко по-късно Агер блъсна чернокожия нападател на „гражданите” в пеналта, който се строполи на тревата – Уолтън не посочи бялата точка.

В заключителните минути гол не падна. 0:0 на „Сити ъф Манчестър” пред над 47 000 зрители.

Манчестър Сити – Ливърпул 0:0