3. Здравата битка между Уест Хем и Челси в Лондон остана без победител

Здравата битка между Уест Хем и Челси в Лондон остана без победител

Две дузпи, два гола, 1:1 на "Болейн Граунд". "Сините" с 4 точки аванс пред Манчестър Юнайтед

Уест Хем и Челси не успяха да се победят в лондонското дерби на „Болейн Граунд” от 18-ия кръг на Висшата лига.

Срещата бе изключително равностойно и закономерно завърши 1:1. Диаманти вкара от дузпа в полза на „чуковете”, а Лампард изравни, също след изпълнение на 11-метров наказателен удар.

Воденият от Джанфранко Дзола тим спря негативната си серия от 3 поредни загуби, но продължава да заема предпоследното място в класирането с 15 точки. Челси на Карло Анчелоти увеличи на 4 точки аванса си пред Манчестър Юнайтед на върха в подреждането.

Първите 20 минути на мача отборът на Челси доминираше на „Болейн Граунд”. Удар на Лампард бе спасен от Грийн, а Паркър изчисти топката от гол линията.

"Сините" претендираха за дузпа, след като Габидон игра с ръка в наказателното поле, а малко по-късно шут на Лампард мина покрай гредата.

Постепенно обаче Уест Хем изравниха играта и на свои ред организираха няколко добри атаки към вратата на Чех. Много силно за „чуковете” през първата част се представи Нобъл, който организираше много добре играта на своя отбор.

След половин час игра Колисън стреля от границата на наказателното поле, но Чех спаси с крак.

На отсрещната врата голмайсторът на Челси Дрогба не успя да намери топката от добра позиция и тя мина покрай целта.

В последната 45-а минута на първата част Ашли Коул събори Колисън в наказателното поле и реферът Майк Дийн посочи бялата точка. Италианецът Диаманти не сгреши – 1:0 за „чуковете”.

На почивката Анчелоти направи две промени в състава си като в игра се появиха Оби Микел и Стъридж, които замениха Малуда и Калу.

В 49-ата минута Челси бяха близо до изравняването след фамозен удар на Дрогба от много малък ъгъл. Натискът на гостите се усили. В 58-ата минута Ъпсън изби топката от краката на резервата Стъридж, но Дийн реши, че е имало нарушение срещу нападателя – дузпа за „сините”.

Зад топката застана Лампард и не остави шансове на Грийн. Съдията обаче реши дузпата да бъде пребита. Халфът пак вкара, но Дийн отново му нареди да пребие наказателния удар. Лампард за трети път не трепна – резултатът бе изравнен.

След гола тимът на Анчелоти се опита бързо да стигне и до второ попадение, но на три пъти Джо Коул не намери мрежата на Грийн. Хубав шут на Диаманти в 71-ата минута пък бе отразен с вещина от Чех.

Последният коз на Анчелоти се казваше Юри Жирков. Диаманти пък продължи до края на мача да тормози бранителите на Челси. Руският национал веднага започна да тормози Фубер по лявото крило, а в края на редовното време стреля от границата на пеналта, но над вратата.

Франко можеше да реши мача в 90-ата минута след центриране на Диаманти, но Чех показа страхотната си класа.

Двубоят завърши при резултат 1:1.

УЕСТ ХЕМ – ЧЕЛСИ 1:1

(1:0) Диаманти 45’ (дузпа)
(1:1) Лампард 61’ (дузпа)

УЕСТ ХЕМ: Грийн; Фубер; Габидон (19’ Томкинс), Ъпсън, Илунга; Нобъл, Ковач, Паркър, Колисън; Франко, Диаманти;

ЧЕЛСИ: Чех; Иванович, Тери, Карвальо, А. Коул; Балак, Лампард, Малуда (46’ Оби Микел), Дж. Коул (75’ Жирков); Дрогба, Калу (46’ Стъридж);

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Паркър, Франко, Нобъл, Ъпсън (УХ); Карвальо, А. Коул, Тери (Ч);
СТАДИОН: „Болейн Граунд”, Лондон, 33 338 зрители;