3. Здравко Димитров помогна на Сакарияспор с дузпа срещу Мансиа

Здравко Димитров помогна на Сакарияспор с дузпа срещу Мансиа

Неговият отбор победи с 2:0 в 31-ия кръг на турската втора дивизия

Българското крило Здравко Димитров имаше решаващ принос за победата на Сакарияспор с 2:0 над Маниса ФК в 31-ия кръг на турската втора дивизия. Бившият футболист на Левски и Спартак (Варна) влезе от резервната скамейка, но спечели дузпа в добавеното време на първата част и този гол подсигури успеха на "зелено-черните".

24-годишният флангови нападател не започна като титуляр, но още в 30-ата минута се наложи да влиза, тъй като лявото крило на Сакарияспор Бурак Сюлейман се контузи. Димитров веднага усети ритъма на мача и в 1-ата минута на добавеното време влезе на скорост в наказателното поле, където беше подкосен. Босненецът Дени Милошевич реализира дузпата и даде преднина на своя тим.

В 65-ата минута Димитров беше санкциониран с жълт картон, тъй като при игра в защита събори противник за фланелката. Но това не го отказа и още два негови добри пробива създадоха сериозна суматоха в наказателното поле на вратаря Йомер Кахведжъ. Михал Налепа и Джихан Топалоглу обаче не успяха да нанесат решаващи удари. Крайното 2:0 оформи Оузхан Акгюн със самостоятелен пробив в 92-ата минута. Както за Милошевич, така и за Акгюн това бяха първи голове с екипа на Сакарияспор.

След тази победа Сакарияспор събра 55 точки и се нарежда на 3-о място в класирането, на 2 от 2-ия Ейюпспор. На върха е Самсунспор с 63. Първите два отбора в крайното класиране печелят директна промоция за Суперлигата, а тези между 3-о и 6-о място играят плейофи за последната квота.