3. Здравко Димитров с асистенция, отборът му се изравни с този на Мъри

Здравко Димитров с асистенция, отборът му се изравни с този на Мъри

Бодрумспор спечели с 3:1 у дома

Българският национал Здравко Димитров записа 86 минути и направи асистенция при успеха на своя Бодрумспор с 3:1 у дома срещу Адана Демирспор в мач от 7-ия кръг на турската Суперлига.

На своя стадион Бодрумспор поведе в 13-тата минута, когато Здравко Димитров комбинира с Георги Пушкаш и румънецът преодоля вратаря на гостите Ведат Каракуш за 1:0.

Десетина минути след началото на втората част Таулант Сефери удвои аванса на домакините, които обаче, допуснаха гол в 60-ата минута, когато се разписа Андрю Гравийон.

В 78-ата минута Здравко Димитров получи жълт картон, а 2 минути след това тимът му пропусна дузпа чрез Сефери.

В 83-тата минута все пак Бодрум успя да стигне до трети гол, който вкара Пушкаш.

С тази победа Здравко Димитров и компания събраха 9 точки и се изравниха с тима на Станимир Стоилов – Гьозтепе, който е на 7-ата позиция. Адана Демирспор, от своя страна, остава последен с точка в актива си.