3. Зенит размаза Химки с 4:0 като гост

Зенит размаза Химки с 4:0 като гост

Отборът на Зенит постигна изключително ценна победа над слабака Химки с 4:0. Срещата се игра на стадион „Арена-Химки”, където българският ЦСКА отстрани Динамо (Москва), и бе от програмата на 20-ия кръг на руската Премиер лига. Домакините завършиха двубоя с 9 човека, след като Гапон бе изгонен в 57-ата минута, а съдбата му е споделена и от съотборника му Сансони в 82-ата.

Срещата започна с по-добра игра на гостите от Зенит и в 24-ата минута Фатих Теке откри резултата, след като бе изведен на удобна позиция от Зирянов. 120 секунди по-късно домакините можеха да изравнят, когато Ромашенко отправи удар от разстояние по земя, но той бе спасен с вещина от Малафеев. Първата част завърши при този резултат, а в 3-та минута от второто полувреме Бистров удвои преднината на гостите, след като навърза защитата на Химки и с остър удар в десния ъгъл направи безпомощен Комаров.

Италианският нападател на Зенит Розина направи преднината на своите класическа в 68-ата минута, а крайното 4:0 оформи Зиновев, който обаче е от тима на Химки и си отбеляза злощастен автогол в 91-ата минута.

След този успех тимът на Зенит заема 6-о място във временното класиране с актив от 31 точки, докато домакините от Химки са последни с едва 10.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)